Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezményt veszek...

Családi adókedvezményt veszek igénybe magzat után,2011. november hónaptól. A férjem adóbevallásában kérhetem-e október hónapra?

Figyelt kérdés
Utólag megtudtam, hogy már októbertől is járt volna, de az én munkáltatóm az adóbevallásban ezt nem hajlandó elszámoltatni. Illetve, hogy ez megosztásnak számít-e és ezt fel kell-e tüntetni az ő adóbevallásában (az enyémben a munkáltató nem fog feltüntetni megosztást, mert nem úgy kértem, amikor igényeltem)? Ha fel kell tüntetni kell még valamit beküldeni (van egy sor a kitöltési útmutatóban és azt írják, hogy a megosztásról írásban kell nyilatkozni). Remélem tud valaki segíteni, igaz, hogy nem sok az a 10000ft, de nem szeretném az államnál hagyni!
2012. márc. 8. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Igénybe tudjátok venni, ha október hónapban már betöltötted a terhesség 91. napját, és erről orvosi igazolással is rendelkezel. Az év végi adóbevallásban olyan arányban veszitek figyelembe, amilyen arányban Nektek a legkedvezőbb. Ha nem Te egyedül veszed igénybe az adóévben járó családi kedvezményt, akkor az megosztásnak minősül, és a nyilatkozatot a bevallás 03. számú (pót)lapján kell megtenni, ahol feltünteted azt is, hogy 1 magzat figyelembevételével veszed igénybe a családi kedvezményt, valamint azt is, hogy a másik jogosult kicsoda, és mi az adószáma. Így futtatják össze a két bevallást. 1 magzat után 2011. októbertől év végéig 3 x 62.500 Ft adóalapot csökkentő kedvezmény jár. Ez 187.500 Ft-ot jelent. Ennyi béred csak volt 2011. évben, hogy ne kelljen megosztani a férjeddel. Bár 2011. évben még adójóváírás is volt, úgyhogy az összegek ismerete nélkül tényleg csak Ti tudjátok eldönteni, Nektek melyik a kedvezőbb.

Beküldeni a bevalláson kívül nem kell semmi mást (igazolásokat sem), azokat meg kell őrizni 5 évig, hogy egy valamikori adóellenőrzéskor bizonyítani tudd azokat a dolgokat, amiket az adóbevallásodba beírtál.

2012. márc. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem az a baj, hogy kevés a bérem, hanem, hogy novembertől vettem csak igénybe (onnantól ugye annyival kevesebb adót vontak), hanem, hogy mivel okt 26-án volt a 91. nap én azt hittem, hogy csak novembertől jár. Utólag tudtam meg, hogy októberre is jár. Nekem a munkáltató csinálja a bevallást és az októbert ők utólag nem számolják el, mivel a férjemét én csinálom, gondoltam nála beírom. Az nem baj, ha az én bevallásomon nem lesz feltüntetve a férjem adószáma, csak az övén az enyém?
2012. márc. 9. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy azért nem csinálja meg a munkáltatód úgy, ahogy jogosult lennél rá, mert csak abban az esetben készítheti el hivatalosan a bevallásod, ha a levont adóelőlegek, és a ténylegesen kihozott adókötelezettség között 1000 Ft-nál nem több a különbség. Egyébként önadózónak kéne lenned.

Ha a családi kedvezményt 2 jogosult is igénybe veszi valamilyen arányban, akkor mind a két bevalláson szerepelnie kell a másik fél nevének, és adóazonosító jelének. Mert így futtatják össze a két bevallást, hogy biztosan csak annyi kedvezményt érvényesítettetek, amennyire ténylegesen jogosultak voltatok.

2012. márc. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!