Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kisebb bejelentett bér miatt...

Kisebb bejelentett bér miatt a munkavállalót is megbüntetik?

Figyelt kérdés

Ha bejelentem a NAV-nak, hogy a munkahelyem csak kevesebb bérre vagyok bejelentve, akkor engem is megbüntetnek (pl. a borítékos rész után nem adóztam)?

Azok válaszát szeretném kérni, akikkel esetleg történt ilyen.


2012. márc. 8. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mióta. Ha most kaptad az első fizetést, akkor nem. Ha már egy ideje elfogadod a borítékos részt adózás nélkül, akkor igen. Meg természetesen az adót is be kell fizetned visszamenőleg is.
2012. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen, hiszen te is adót csaltál (nem fizettél adót a borítékos rész után)
2012. márc. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Segítsetek még abban, hogy ezt "gondoljátok" hogy így van, vagy esetleg meg is tapasztaltátok? Illetve mi után kellene adót fizetni, ha arról nincs papír? Azaz a NAV nem tudja, hogy borítékba én 5000 vagy 500 000 ft-ot kaptam...
2012. márc. 12. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem gondoljuk, ez így van.


És pontosan, mivel a NAV-nak fogalma nincs róla, hogy mennyit kaptál borítékba ilyenkor indít un. vagyonosodási vizsgálatot aztán kénye kedve szerint megbüntet a végén annyira, amennyire éppen Mancika kitalálja aznap.

2012. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És ezt mégis hogyan képzelted? Bejelented a NAV-nál, hogy a munkáltatód a bejelentett béreden felül borítékban is ad neked pénzt, és amikor rákérdeznek, hogy mennyit, akkor azzal jössz, hogy "nem mondom meg bibibííííí"??? Annyira meg ők sem hülyék, hogy bevegyék, hogy mindössze pár ezer forinttal egészítik így ki a kereseted, te meg mindjárt az adóhivatalhoz rohansz? Egyébként meg mi az egésszel a célod? Arról ne álmodj, hogy a munkáltatód ezentúl nagyobb bruttóra fog bejelenteni. Valószínűleg kirúg, vagy ha meg is tart, a borítékban kapott összeget egy az egyben elfelejtheted.
2012. márc. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!