Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adót kell fizetnem, ha...

Mennyi adót kell fizetnem, ha telket és lakást is eladok egy éven belül?

Figyelt kérdés

Konkrétan: van egy nagy telkem, melyre 3 lakásos sorház építhető. Van egy kivitelező, aki a telek kétharmadáért, plusz néhány millióért felépít nekem egy lakást a nálam maradó 1/3-ad telekre - de nem ott akarunk hosszútávon élni, ezért a lakást rögtön eladnánk. Tehát egy évben lesz 2/3 telekrész eladásom (amit 1996-ban vásároltam) és lesz egy ház eladásom.

Csak SZJA-t kell fizetnem, vagy Áfát is? Ez már üzletszerűnek minősül?

Köszönöm előre is!


2012. márc. 16. 21:28
 1/1 anonim válasza:
Az attól függ, mióta van a tulajdonodban. Én úgy tudom, a lakás után nem kell, ha 5 évnél régebben a tiéd, a telket nem tudom. De a NAV honlapján lehet e-mailben kérdezni, segítenek és korrekt választ adnak, én is kérdeztem már.
2012. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!