Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Zenekart hogyan tudom elkönyve...

Zenekart hogyan tudom elkönyvelni elszámolni? többi lent!

Figyelt kérdés

Elöre leszögezem hogy még tapasztalatlan vagyok a vendéglátásban!

Egy olyan vendéglátó egységet szeretnénk majd nyitni ahol péntek és szombat este élözene lenne mindig!

szerencsére a akivel nyitom majd a üzlethelységet ö szolgáltatja majd az élözenét, de nem mindig fog ráérni mert más felkérése is lesz stb stb!

Ekkor szeretnénk majd olyan zenészt hivni aki tud számlát is adni majd!

ezt én hogyan tudom elszámolni és elkönyvelni?

ezt is esetleg le lehet irni az adóbol vagy hogyan?

válaszotokat elöre is köszönöm!



2012. márc. 20. 11:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a számlát egyéni vállalkozóként adja a zenész, akkor lekönyveled költségként símán, mint bármely mást.

Ha csak adószámos magánszemélyként számlaképes, akkor bérjegyzékre teszed, levonod és beutalod az adóelőleget, egyebeket, és így számolod el. Ez esetben viszont a havi 08-as bevallást is be kell róla küldened. De gondolom, a könyvelőd majd látja, és úgy csinálja, ahogyan azt kell.

2012. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!