Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A diákigazolványom érvényes...

A diákigazolványom érvényes márc.31-ig. Most akkor van még TB-m, vagy már fizetnem kellene?

Figyelt kérdés
(Szeptember végén iratkoztam ki.)
2012. márc. 23. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Diákigazolvány lejárta +45 napig érvényes a TB-d.
2012. márc. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jaj de jó! Köszönöm.

De ez tényleg diákigazolvány függő? Nem számít, hogy van-e jogviszonyom?

2012. márc. 23. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:
tudtommal ez jogviszony függő. A tesóm most diplomázott, onnan veszem az infót.
2012. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

tanuló és hallgató a tanulói jogviszony, illetőleg a hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosult egészségügyi szolgáltatásra, ideértve a tanulói, hallgatói jogviszony szünetelésének időtartamát is.

Alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy felsőoktatási intézményben (ha az a közoktatási vagy a felsőoktatási törvény hatálya alá tartozik) nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató magyar állampolgár a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak) (illetve, a diákigazolvány lejáratát követő 45 napig (ha a jogviszony 45 napnál rövidebb volt, akkor a megszűnését követően az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a tanulói jogviszony idejével hosszabbodik meg)) ha a tb-i szempontból belföldinek minősül.


Ebből hámozza ki az ember, mi vonatkozik rá!

2012. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam kétszer is, de nem sikerült felfognom. Tehát ha szeptember 22-én iratkoztam ki (elsős voltam az egyetemen), akkor mégsincs TB-m, mert nem voltam diák náluk legalább 45 napon keresztül?
2012. márc. 23. 23:22
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagy pedig van TB-m, de csak március 31-ig plusz még annyi napig, amennyit egyetemre jártam? Már bocsi, hogy értetlenkedek, vannak gondjaim a 15 soros mondatok felfogásával.
2012. márc. 23. 23:23
 7/9 anonim válasza:

Nekem most március 31én jár le a tanulói jogviszonyom, de a diákim október 31ig érvényes! Akkor most mikortól nincs TB-m??? Valaki érthető választ esetleg tud?

Előre is Köszönöm!

2012. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ennyire ne legyetek szerencsétlenek. diákigazolvány lejárta +45 nap. Ha nem kaptál diákot akkor a másik pont érvényes. ennyi
2012. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Drága!Nem vagyunk szerencsétlenek,csak ahány ember van,annyiféleképpen mondják!Érdekes módon nekem azt mondták, hogy április végéig van TB-m!Nos, akkor hogy is van ez?!
2012. ápr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!