Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Suli után elmentem dolgozni...

Suli után elmentem dolgozni de nem jött össze az egy éves munkaviszony így nem is kaptam semmilyen munkanélkülit se segélyt, utána találtam melót de fekete volt, most meg jön apeh h fizessek vmit. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

kb 3 éve dolgoztam legalisan és azóta nem, de miért fizessek én most bármit is az államnak mikor lesesz*rt hogy én miből élek meg, kerestem elég sokáig melót meg jártam is a hivatalokat h segítsenek vmiben h egyáltalán ne haljak éhen, de semmit nem kaptam, most meg minek fizessek?

tb-met fizettem normálisan saját magam



2012. márc. 28. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
ha a tb-det fizetted akkor miért is kellene fizetned most?
2012. márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán az előző évre a személyi jövedelemadó (SZJA) bevallást kaptad meg. Ezt régen a munkáltató csinálta meg, egy ideje azonban az alkalmazottnak kell.


Ha ez az, akkor a 1153-as számú dokumentumot kell kitöltened. Nem kell megijedni, a munkáltatódtól kapott éves összesítőből 2 számot kell beírni: bruttó bér, kifizetők által levont adóelőleg.


Ha volt önkéntes nyugdíjpénztári befizetésed akkor azt is, mert 20%-át visszaigényelheted idén még.


Fizetned (ha a TBt rendezted és a munkáltatód jól számolt) biztosan nem kell semmit, sőt, ha a munkáltatód egész évre számított még vissza is fogsz kapni.

2012. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!