Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell bevallani most...

Mit kell bevallani most februárban? Egyéni vállalkozónak? 40 órás munkaviszony mellett végzem.

Figyelt kérdés

Lehet, hogy buta kérdés, elnézést! De elbizonytalanodtam :P

Most a vállalkozói bevételeket kell bevallanom? Vagy a munkaviszonyból származó bevételeket is?

Köszönöm a választ!


2012. febr. 13. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs könyvelőd????

A vállalkozással kapcsolatban bevallandó dolgokat a 13-as lapokra írd be először. A progi berakja az abból származó jövedelmet, fizetendő adót a főoldalra.

Utána még a főoldal első 4 sorába (a kapott igazolásnak megfelelően) írd be a munkahelyi jövedelmeket is. Ne felejtsd el beírni az igazolásról, hogy a munkáltatód mennyit adó-előleget vont le év közben. A legvégén kijön a végeredmény = fizetendő, vagy visszakérhető SZJA.


Mielőtt véglegesíted, tedd rá az ellenőrző progit (=felső sorban pipára katt). Ha csak sárga pöttyökkel ellátott üzenetet ad, azért azt is érdemes elolvasni, bár ez csak figyelmeztetés, nem biztos, hogy hiba.

2012. febr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

NE BESZÉLGEESSETEK MÁR r ó l a m A FEJHEM FÖLÖTT! hOGY MILEN HŰLE VAOK!!!

Akinek kezd csömöre lenni, zárja be az irodáját. Kérdeztem egy egyszerű dolgot, ha nem akarsz, miért válaszolsz???



Ezután kiírom.könyvelők kíéljenek! Csalódtam most a könyvelői nemben. Nem, nem reagáltam túl! Ti vagytok eltompulva, alábecsülitek, mennyire bántó és mennyire nem ideillő válaszok születtek!

2012. febr. 22. 17:03
 3/7 A kérdező kommentje:
ÉN vallom be. Nem a könyvelőm. Ő csak a SAJÁT jövedelmét vallja be. Jól is nézne ki, ha az enyémet is ő vallaná be!
2012. febr. 22. 17:04
 4/7 A kérdező kommentje:

Milyen könyvelő az, aki egy egyszerű kérdést sem tud értelmezni????

" M I T kell bevallani..."

Tárgyra kérdezek.

Csak ixelni kell a két lehetőség közül. Ha a munkád megbecsültsége felett érzett öröm érdekelne, akkor arra kérdeznék: "Elégedett vayg szakmád társadlmi megítélésével?"


Ha segítséget várnék, így fogalmaznék:

"Mit írjak a 4. sorba? Mit tesz a sárga hibaüzenet?"

2012. febr. 22. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy semmi, egészségedre, remélem ezek után nem csodálkozol ha mindenki tesz rá mit kérdezel....
2012. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Eddig is tettek rá...elbeszélgetnek rólam. Annyira idegesít, hoyg tanult emberek egyszerű szavak jelentését nem értik! Mellesleg - ki kell érdemelnem a választ? Azt hittem a kérdés pőrén önmagában vonzza a választ. Objektíve. Ha az ördög vagyok maga, akkor is kaphatok eg yegyszerű kérdésre egyszerű választ - vagyis szerintem úgy lenne korrekt. Végül is , nem azt kérdeztem: - Elveszel-e?
2012. márc. 1. 07:26
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül valahol a sorok között megvolt, de világos válasz helyett kaptam mindent.

A kirohanásaim az azóta törölt válaszoknak szóltak.

2012. márc. 1. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!