Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Google Adsense bevétel utáni...

Katoonene kérdése:

Google Adsense bevétel utáni adózás hogy működik?

Figyelt kérdés

Üdv! Magánszemélyként ha elértem 400.000 Forint bevételt, akkor ez után hogy kell leadóznom? (online terület bérbeadása)


Számításaim alapján amikor adóbevallást kell készítenem, akkor egyéb jövedelemnél be kell jelölnöm ezt az összeget, és a kérdésem, jól gondolom a kiszámítását:


Költség 10% -- 40.000(elszámolható)

Adózandó:90% -- 360.000


Jól gondolom, hogy az adózandó összeg 16%-át kell (magánszemélyként) befizetnem, tehát 57600 Forintot, és ezen kívül nincs más dolgom?


Válaszokat köszi (még ha rosszul is gondolom, alapvetően szeretném leadózni a bevételem,)



2012. márc. 28. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel még az adóbevallási határidő lejárta előtt vagyunk, ezért kérdem én, hogy melyik évről beszéljünk? 2011. vagy 2012?

A levezetés jó mind a két évre nézve. Bevétel - költség (Te a 10 %-os költséghányadost választottad) = adóköteles jövedelem. Ennek, vagy az arra rászámított adóalap-kiegészítéssel növelt összegnek a 16 %-a lesz az adókötelezettséged. Ha 2011. évről beszélünk, akkor az adóköteles jövedelmet szorozd meg 127 %-kal, és azt adózd le 16 %-kal, ha 2012. évről kérdezel, akkor nem kell szuperbruttósítani, persze csak addig, amíg az évi 2.424.000,- Ft adóköteles jövedelmet túl nem léped.

2012. márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tényleg pontatlan volt a kérdésem, de így legalább kettős választ kaptam!
2012. márc. 29. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:
EHO-t nem kell fizetni?
2012. aug. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!