Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Volt férjem a tulajdonában...

Volt férjem a tulajdonában lévő lakást eladná nekem áron alul, lehetséges?

Figyelt kérdés
Férjemmel elváltunk. A két közös gyerekre való tekintettel a tulajdonában levő lakást, amiben korábban együtt neveltük a gyerekeket, eladná nekem. A lakás 7 milliót ér, nekem eladná 2-ért (mert jót akar nekünk). Lehetséges ez? Nem ütközik valami jogszabályba?
2012. ápr. 1. 11:50
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:
Miért ütközne? De szerintem egy ügyvéd vagy egy könyvelő tudna javasolni jobb megoldást is, mint az adásvétel.
2012. ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg ebből baj lesz. Te, mint tulajdonos illetéket leszel köteles fizetni a lakás után és mivel ez a töredéke lesz annak mint amennyit a forgalmi érték után kellene fizetni, így gondod lehet a NAV-val. Szerintem a NAV-nak nagyon nem lesz mindegy, hogy 7 millió vagy 2 millió után fizetsz majd illetéket.
2012. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Baj nem lesz belőle, de a vagyonszerzési illetéket nem a 2 millió után állapítják meg. Ha öt éven belül eladod, akkor viszont az eladási ár mínusz 2 millió Ft a jövedelmed, ami után (a fele után, ez mindig változik) SZJA-t kell fizetni.
2012. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ütközik semmibe, és az adóhivatal sem tud belekötni, márcsak azért sem, mert a vagyonszerzési illetéket (amit vásárláskor a vevőnek szabnak ki), nem a szerződésben megállapított értéke után vetik ki, hanem az általuk meghatározott különböző számítási módszereken alapuló piaci érték után, ha nem tartják reálisnak azt az összeget, amit a szerződésben lefektettek.
2012. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szabályosan jártok el, akkor a lakás 2/7 részéhez vásárlás, az 5/7 részéhez pedig ajándékozás útján jutsz hozzá.

Ez adóoptimalizálási szempontból kedvezőtlen, mert az 5/7 részre 10% az illeték.


Ha a közös gyerekeknek ajándékozza, az ingyenes, de 18 éves korukig csak gyámhatósági engedéllyel lehet átépíteni, eladni, stb.


Azt érdemes csinálni, hogy 7 millióról írni a szerződést, de csak kettőt fizetsz ki, ám volt férjed igazolja, hogy kifizette az egészet. (Hacsak nem vagy vállalkozóként vagyonosodási vizsgálat célszemélye, mert így ugye keletkezett 5mFt, amire nincs magyarázat...)

2012. ápr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!