Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásban jártas anyukák!...

Adóbevallásban jártas anyukák! Hogy töltsem ki a 1153-03 számú lapot ebben az esetben?

Figyelt kérdés
05.04-én született a lányom, addig értelemszerűen magzatként igényeltük meg rá. Ilyenkor be kell Őt írnom mint eltartott, és magzatként is be kell írnom, hogy 01.01-05.03-ig?
2012. ápr. 14. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, hogy igen, viszont ha a nem kapsz rá választ akkor holnap szívesen leírom, hogy nekem, hogy írták be, mert holnap megyek el érte
2012. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megköszönném!
2012. ápr. 14. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:

megnéztem és csak az eltartottak része van kitöltve, hiába volt magzat augusztusig azt nem töltötte ki


Én nem kételkedek abban, hogy jól csinálta-e hisz szakember.

2012. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor én is így töltöm ki, ha nem tetszik nekik majd behívatnak javítani.

2012. ápr. 15. 17:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, be kell írni a 1153-03-as lap 154-es sorában. Itt kell feltüntetni, hogy az adóévben a várandósság mely időszakára voltál jogosult családi kedvezményre. Az adóhivatal nem fogja számolgatni a fogantatás 91. napját. Azt Neked kell meghatározni a terhesség megállapításakor leigazolt, betöltött terhesség alapján. Ettől kezdve vagy jogosult családi kedvezményre. Ezt az időszakot kérik itt feltüntetni -tól -ig.
2012. ápr. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném: Vagyis a várandósság ADÓÉVRE eső részét kell feltüntetni természetesen.
2012. ápr. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy bele fognak kötni, hisz januártól májusig magzat volt, utána már megszületett, de a kedvezmény így is úgy is 10 ezer forint, akkor lenne ez fontosabb ha pl márciusban töltötte volna a magzat a 91. napot, mert akkor márciustól járna a kedvezmény de előtt nem.
2012. ápr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy gond biztos nem lesz belőle tényleg, de hát adott esetben, - ha ki lehet kerülni - minek mászkáljon az ember adóbevallást javítani az adóhatósághoz, ha nem muszáj.
2012. ápr. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!