Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendő, ha már bérbe...

Mi a teendő, ha már bérbe adtam a lakásomat kb.1,5 hónapja, de még nem volt időm elmenni az apeh-hoz (éjjel-nappal dolgozom), hogy igényeljek az ingatlan bérbeadásából származó jövedelem elszámolásához adószámot? (30 n)

Figyelt kérdés

Ezt valamilyen módon utólag is jelezhetem a hatóság felé? Utólag is ki tudom váltani az adószámot?


Kérlek segítsetek,mert nem szeretném elsumákolni a bejelentést. Köszönöm szépen, ha valaki segít!



2012. ápr. 16. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Ne parázz. Menj el amint tudsz, és majd onnantól bejelented.
2012. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A helyzet az, hogy az albérlők előző hónap közepétől bérlik a lakást, de ezen hónap 30. napjáig el is költöznek. Tehát nekem ezt a 1,5 hónapot kellene bejelentenem, mert a továbbiakban nem kívánom kiadni a lakásomat. Ebben az esetben hogyan járjak el? Nekem a következő évben kellene adóznom ezután a 1,5 hónap után?

2012. ápr. 16. 11:20
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ebben a helyzetben szerintem ne aggódj a bejelentésen. Attól tartok, ha visszamenőleg jelented be, akkor megbüntetnek, szóval szerintem egyszerűbb, ha egyáltalán nem jelented be őket. Másfél hónapért adószámot igényelni is felesleges.
2012. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én attól félek, hogy feljelentenek emiatt és nagyon megbüntetnek. Főbérlőnek se jó lenni...Nem lehet tudni, hogy kit enged be a lakásba... Szerintetek fel tudnak jelenteni 1,5 hónap bejelentetlen albérlet miatt?
2012. ápr. 16. 12:05
 5/15 A kérdező kommentje:
Tehát attól tartok, hogy az albérlők jelentenek fel engem, mint főbérlő.
2012. ápr. 16. 12:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve nem kötelező adószámot kiváltani magánszemélynek az ingatlana bérbeadásához. Elég, ha úgy teszed ezt hivatalossá, hogy bevallod az adóbevallásodnál, mint bérbeadásból származó jövedelem. Megtartod hozzá a papírokat, bizonylatokat, rezsiszámlákat, és egy adott ellenőrzéskor megmutatod az ellenőröknek, hogy mi alapján vallottad be.
2012. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Szép napot neked!


Még lenne egy olyan kérdésem, hogy ezt a jövő évben (2013-ban)kell bevallanom vagy idén (2012-ben)?

2012. ápr. 16. 14:14
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Mivel 2012-ben szerzett jövedelem a 2013-as bevallásba kell beleírni szerintem. Ha addig nem jön papír, hogy feljelentettek akkor én egyáltalán nem is írnám bele, főleg akkor ha ezután nem áll szándékodban kiadni a lakást.
2012. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A tárgyévben megszerzett jövedelmeket mindig a következő év május 20-ig kell bevallani magánszemélynek.

A 2011. évit 2012. májusig, a 2012. évit 2013. májusig.

Ha másfél hónapja adtad bérbe, akkor azt a következő év májusig kell bevallani.

De adóelőleg-fizetési kötelezettséged van utána, méghozzá minden negyedévet követő hó 12-ig. Bevallás nem kell, csak év végén, de adóelőleget negyedévente fizetni kell utána. Negyedévente kiszámolod a belőle származó jövedelmed, és a következő hó 12-ig feladod az adószámodra hivatkozva az adóhatóságnak sárga csekken.

Csekk kérhető személyesen, vagy interneten keresztül az ügyfélkapun, vagy postán is. Van rá egy formanyomtatvány, amely letölthető az adóhivatal honlapjáról. Egyszerre maximum 12 db-ot adnak ki egy adónemre.

2012. ápr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Belinkelet még egy oldalt is, nem árt, ha átrágod magad rajta...

[link]

2012. ápr. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!