Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van egy üzletem, de szeretn...

Ha van egy üzletem, de szeretném, hogy más vállalkozó üzemeltesse, van lehetőség erre pl. alvállalkozóként? (lent részletesebben)

Figyelt kérdés

Van egy üzletem, aminek az üzemeltetését át szeretném adni egy vállalkozónak (de az áru az én tulajdonomban marad, ő intézné az alkalmazottakat, problémákat stb.), akkor ezt alvállalkozói formában megtehetem? (vagy esetleg megbízási szerződéssel)

2 egyéni vállalkozásról van szó.


Köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 18. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
ha cég lennél akkor felvennéd ügyvezetőnek. egyéni vállalkozásnál nem tudom. de ha ott is vannak alkalmazottak akkor ott is lehet ügyvezető
2012. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ez lenne a lényeg, hogy nem alkalmazottat, hanem alvállalkozót akarok, hiszen akkor a felelősségi viszonyok is máshogy vannak, ő tud intézni mindent (pl. dolgozót felvenni), mivel egyéni váll.-nál csak maga a vállalkozó vehet fel, dolgozó nem, és nem mellesleg az adó is másképp alakul.
2012. ápr. 18. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:

kiadhatod az ügyvezetést alvállalkozásban.

(ha ügyvezetőnek veszel fel valakit akkor az mindent csinálhat,alkalmazottat is felvehet)

2012. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!