Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be kell-e vallanom idén a...

Sz. Zsóky kérdése:

Be kell-e vallanom idén a 2011 decemberre járó, de csak január végén utalt munkanélküli járadékot?

Figyelt kérdés
Személyi jövedelemadó bevallást készítek a 2011-es évre. Amennyiben 2011 december hónapban (annak egy részében) jogosult voltam munkanélküli járadékra (ami adóköteles, viszont adójóváírás is lett érvényesítve rá), viszont csak január 26-n kaptam meg az összeget, igazolást pedig nem kaptam róla, be kell-e vallanom most, vagy elég lesz jövőre. Ha elég lesz jövőre, nem okoz-e majd gondot, hogy januártól nincs adójóváírás? (Be tudom-e írni azt majd valahova? )

2012. ápr. 21. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a január 15-ig kézhez kapott (számlán megjelenő) összeget számolhatod el az idei adóbevallásban.

A január 15 után kifizetett 2011 évre vonatkozó munkanélkülit majd a 2013ban beadandó adóbevallásban kell szerepeltetned.

Az adójóváírás más kérdés. Mivel decemberben jogosultságod volt, azt a hónapot is figyelembe veheted a mostani adóbevallásodban. Azaz ha januártól novemberig dolgoztál és decemberben munkanélkülin voltál, akkor 12 hónap adójóváírással számolhatsz. A 2013 éviben nem lesz adójóváírás, azt nem szerepeltetheted sehol sem a bevallásban. Tehát ha a januárban utalt béredből úgy vonták az adóelőleget, hogy figyelembe vették az adójóváírást, akkor azt az összeget be kell majd fizetned a következő adóbevalláskor a NAVnak.

2012. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. ápr. 22. 13:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az első válaszolóhoz. Mint írtad, igazolást nem kaptál róla. Pontosan azért, mert nem a 2011. évi bevalláshoz tartozó lesz, hanem a 2012. évihez.
2012. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!