Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Személyes adóazonosító és...

Személyes adóazonosító és adókártya igénylésnél kapok valami ideigleneset, amit használhatok?

Figyelt kérdés
Továbbá 18 év alatt az első adókártyához milyen okmányok szükségesek, és elegendő vagyok én, vagy szülő is kell hozzá személyesen?
2009. jún. 21. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha már elmúltál 14 és van személyid akkor szerintem nem kell szülő. a 09T34-es nyomtatványt kell kitöltened, amit megkapsz az apeh ügyfélszolgálaton amikor igényled, illetve a www.apeh.hu oldalról is letöltheted (ABEV keretprogram is kell hozzá, hogy meg tudd nyitni)és kinyomtathatod. Az igénylésnél kell a személyi meg lakcímkártya. Amikor kitöltöd akkor a nyomtatvány egy példánya nálad marad, szóval ha nyomtatod akkor kettőt nyomtass. Ez igazolja majd, hogy megigényelted, de a számot utána képzik meg, szóval nem kapsz "ideiglenes" kártyát vagy számot, meg kell várnod amíg megjön a kártya.
2009. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!