Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor kell adóbevallást...

Most akkor kell adóbevallást készítenem?

Figyelt kérdés
2011-ben Gyed-en voltam csak azt a pénzt kerestem, illetve a családit kaptam. A könyvelő azt mondta nem kell adóbevallást készíteni, de egy másik meg azt, hogy kell. Most akkor kell vagy nem? Köszi a választ
2012. ápr. 25. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Kell, mert a gyed adóköteles jövedelem.
2012. ápr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Kell. A GYED adóköteles jövedelem, tehát be kell vallani, még akkor is, ha év közben forintra pontosan vonták belőle az adóelőleget, és Te már most tudod, hogy befizetnivalód, vagy visszaigényelendő adód nem lesz belőle. Akkor is be kell vallani!


Ha csak GYES-t kaptál volna, akkor azt nem, mivel az adómentes jövedelemnek számít.

2012. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%
Én is GYED-en voltam, nem volt más jövedelmem és KELLett csinálni adóbevallást.
2012. ápr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!