Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendője annak, aki...

Mi a teendője annak, aki 2011-ben csak bérpótló támogatást - szociális segély, FHT, stb. - kapott, de a NAV részére is kiküldte az adóbevallási borítékot?

Figyelt kérdés

Mivel 2011-ben még benyújtott adóbevallást az előző évre vonatkozóan.


Úgy tudom, hogy a segély után nem kell SZJA-t fizetni, de azt is csak hallomásból, az ezt tartalmazó, erre utaló jogszabályt nem ismerem.


Vannak viszont az évről-évre változó tartalmú bevallási íveknek olyan sorai, amelyekben először be kell írni a bevételt, majd az ellen-oldalon 100 százalékig jóváírásra kerül, de adóbevallást abban az esetben is kell nyújtani.


Kérdésemmel azt szeretném elérni, hogy nehogy olyan vétséget kövessek el, ami miatt - a kiküldött és visszaérkezett adóbevallási nyomtatványok összevetése után, a bevallás elmulasztása miatt - megbüntethetnek.


készí.



2012. máj. 1. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha csak FHT-t/BPJ-t/szociális segélyt kaptál, akkor nem kell adóbevallást csinálnod.

Borítékot azért kaptál, mert az előző évben nyújtottál be adóbevallást.

A NAV nem a kiküldött és visszaérkezett adóbevallási nyomtatványokat veti össze, hanem a kötelező kifizetői adatszolgáltatást és az adóbevallásokat. Ha ezek alapján volt adóköteles bevételed és nem adtál be adóbevallást, akkor felszólítanak a pótlásra.

Ha te csak az aktív korúak ellátását kaptad, akkor nem kell adóbevallást csinálnod. Ha kaptál álláskeresési ellátást, vagy közmunkabért is, akkor kell.

2012. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is kaptam, de időben kitöltöttem az adóhatósági adómegállapítást kérő lapot. Megcsinálták, aláírtam, visszaküldtem. Ennyi.
2012. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2012-05-01 12:06: Köszönöm

2012-05-01 13:09: Ezzel a válasszal valami nem stimmel!

Én is ugyanúgy jártam el - Nem kényelmességből, inkább a saját biztonságom érdekében a legilletékesebbekre bíztam -, még februárban beadtam a kérelmemet, hogy az adóbevallásomat a NAV készítse el. Arra számítottam, hogy kapok egy nullás bevallást, helyette egy udvarias elutasítás érkezett, arra történő hivatkozással, hogy ".. nincsenek olyan adatok, amelyek alapján Önnek az adóhatóság közreműködésével előállított egyszerűsített bevallást el tudnánk készíteni."

A következő szakasz pedig azt tartalmazta, hogy "... amennyiben ... jövedelemadó bevallási kötelezettsége keletkezett, ...)

Az igenre vagy a nemre a kitöltési útmutató nem ad választ, ezért tettem fel a kérdésemet.

2012. máj. 1. 14:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát pedig nekem megcsinálták....
2012. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy 11953E jelű nyomtatványon?
2012. máj. 1. 19:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy 1153E jelű nyomtatványon?
2012. máj. 1. 19:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért kaptál ilyen választ, mert a NAV is úgy tudja, hogy semmiféle jövedelmed nem volt 2011-ben.Nem kell adóbevallást csinálnod.A szociális ellátás nem adóköteles, bevallani sem kell.
2012. máj. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nem emlékszem mi volt a nyomtatvány neve, de minden évben az adóhatóság csinálta nekem. Akkor is, amikor dolgoztam, akkor is, amikor nem.
2012. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Erre nem emlékezni kell, hanem a bevallást hosszú évekig meg kell őrizni, ugyanis még az APEH - majd NAV - által elkészített adóbevallás is két példányban készül.

A 1153E-as nyomtatványt nem ismer/het/em, mert az, értelem-szerűen nincs benne az adóbevallási borítékban, de a 0853E, 0953E és 1053E jelű nyomtatványokon csak munkabér-jellegű adatok bevallására szolgáló rovatok vannak/voltak.


Megkérdezhetem, hogy melyik megyében állították ki ezt az igazolást? Budapest esetén elég annyi, hogy Budapesten.

2012. máj. 3. 11:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Bács-kiskun megye
2012. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!