Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tartozás esetén mit tudnak...

Tartozás esetén mit tudnak behajtani, illetve mit tudnak tenni ha nincs semmim?

Figyelt kérdés

Április közepén kaptam két csekket a NAV-tól, az egyik egy 20000 Ft-os illeték, a másik egy 19800 Ft-os bírság. Decemberben az akkori barátom vett a nevemre egy kocsit, de a forgalmiba nem került bele a nevem, csak az adásvételire. (Nem jelentett le semmit, nem lett hivatalosan a nevemre írva, stb.) A kocsit, miután összevesztünk, eladta, mivel mindig is nála volt, mindig is ő használta, engem nem érdekelt. (Az édesanyja írta alá helyettem a papírokat.)

Ilyen esetben mire számíthatok? Befizetni természetesen nem fogom, nem is lenne miből. Passzív féléven vagyok az egyetemen, mert nem tudom fizetni a költségtérítést sem, diákhitel, se másfajta hitelem nincs. Nincs a nevemen semmi (illetve a kocsi VOLT ezek szerint, de már az sincs), havi 16 órás bejelentett munkám van, de a pénzt kézbe kapom, nem utalják.

Ilyen esetben mire számíthatok?



2012. máj. 3. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel a tartozás a te neveden van,akárhogy,de behajtják rajtad ha kifizetetted ha nem.

Minden egyes nappal rászámolnak késedelmi kamatot.Minél tovább húzódik az ügy annál több pénzzel fogsz tartozni.

Többször fel fognak szólítani írásban,hogy mennyi pénzzel lógsz,és fizess.Ez azért fontos,mert ők így igazolják,hogy értesítettek,és így mindig az utolsó levéltől kezdődik újra az 5 éves elévülési idő.Mivel elég ha évente egyszer értesítenek így sosem évül el a tartozásod,de akár több százezres adósságot is lehet.

Ha már elég szép összeggel fogsz tartozni,több dolgot tehetnek.A NAV egyszerűen levonja a fizetésedből amint elkezdtél dolgozni,és fizetést kapsz.Vagy viszi az ügyet a bíróságra,és ők is azonnali bérlevonást ítélnek meg,vagy behajtócégek keresnek fel.Ha nincs semmid,akkor továbbra is minden évben küldenek egy értesítést és minden egyes nappal hozzáteszik a késedelmi kamat díját is,és várnak.Egyszer úgyis elmész dolgozni,és akkor akár a fizetésed felét le is vonhatják..


Én a helyedben utána járnék hogy miből keletkezett a tartozás.Ha a kocsi miatt,akkor utána járnék,hogy az eladott kocsihoz már semmi közöd ne legyen.(Az hogy hivatalosan nem került a nevedre,és erre nem alapoznék,mert a régi tulajdonos is jelezhette,hogy neked adta el,és ezt akár úgy is vehetik,hogy a te autód)

Szóval néz utána hogy van-e a neveden autó.Mert amíg él az adásvételi szerződésed,amíg van autó a neveden addig minden évben a te nevedre jön a súlyadó.

Ha kiderül,hogy az autó miatt van az egész akkor jobban jársz ha írsz a részlet fizetési kérelmet,és inkább most kifizeted a majdnem 40.000 forintos tartozást.Ne várd meg míg 500.000 forint lesz belőle.

2012. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetro ***** válasza:
erre hogy halmozódik majd az összeg. miért kellett a te nevedre venni a kocsit? az történt ugyanis, hogy a volt tulaj bejelentette, hogy tőle megvették. leadta az adásvételit, neked (mivel te vagy a tulaj) 15 napon belül át kellett volna íratnod. nem tetted meg, most jönnek a büntik.
2012. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég érdekes történet. Jogilag Tied a kocsi, de eladják helyetted úgy, hogy okiratot hamísit a volt barátod édesanyja...
2012. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy is van ez? Vette a te nevedre, de a forgalmiba nem került bele a neved? Eladták, a te nevedben? Ha nem volt a neveden, hogyan adták el a te nevedben? Okirat-hamisítás a javából. Fordulj ügyvédhez. Tekintettel az alacsony jövedelmedre, igénybe vehetsz ingyenes jogsegély-szolgálatot is.
2012. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Attól még hogy a fizut kézbe kapod és bejelentett állásod van, simán kiadhatja a jövedelemletiltást a NAV. A munkáltatódnak kötelessége a béred egy meghatározott részét átutalni az adótartozásodra, ha ezt nem teszi, akkor mivel készfizető kezes, a NAV rajta hajtja be, és ezt valószinű hogy nem akarja megvárni a munkahelyed.
2012. máj. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!