Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA bevallásom rossz, meg...

SZJA bevallásom rossz, meg fognak büntetni. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Tegnap személyesen felkerestek az APEHtől, hogy vizsgálják a kb. 30ezer Ft visszaigénylésemet. Ma bementem és azt mondták nem egyezik az amit az államkincstár lejelentett egy hónap hiányzik.


Csak GYED-em van, más jövedelmem nincs: a kapott év végi adatokat beírtam a programba: meg van minden számozva, azt hittem eltéveszthetetlen. A program leellenőrizte, ügyfélkapun elküldtem kb. 2 hete.


Azt mondták kb. 2 hét amíg a jogi osztály meghatározza mennyi büntetésem lesz, maximum a visszaigényelt összeg 50%-a (ez nálam kb. 15ezer plusz gondolom eljárási díjak, illetékek)


El vagyok keseredve, ráadásul azt mondták, hogy önellenőrzést se nyújthatok be (azaz javítást). Ez tényleg igaz, vagy igaz az a pletyka, hogy jutalékot kapnak a bírságból, és nem érdekük az ott dolgozóknak, hogy segítsenek boldogulni?


Honnan tudhatom, hogy a Magyar Államkincstár az éves összesítőjében nem azt az adatot szerepelteti amit a NAVnak bevall? és egyáltalán ha nem én hibázom, akkor miért nem őket piszkálja? én csak gépi módra beírtam az adatokat a papír alapján, jóhiszeműen...



2012. máj. 11. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Bevitted az Államkincstártól kapott igazolásodat a NAVhoz?

Ha az Államkincstár más igazolást adott neked és mást jelentett a NAVnak, akkor téged nem büntethetnek.

A 2010 évi decemberi járandóságodat mikor kaptad meg: 2011 január 15 előtt, vagy után?

2012. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bevitted az Államkincstártól kapott igazolásodat a NAVhoz?

Igen, bevittem. Ez az egyetlen papírom amin a GYED igazolást kapom.


A 2010 évi decemberi járandóságodat mikor kaptad meg: 2011 január 15 előtt, vagy után?

Minden hónap 10-ig szokott megérkezni a GYED a számlára, de mivel függ a hónapban aktuális minimálbértől így ingadozó, nem mindig azonos az egyes hónapokban. (2010-ben is GYEDen voltam, akkor nem volt semmi baj)


Amíg dolgoztam ott is úgy volt, hogy február végéig adtak egy éves fizetési papírt volt rajta 3 szám, hogy bruttó kereset/kifizető által levont adóelőleg/adójóváírás meg voltak számozva melyik sor melyik oszlopába kell beírni és kész. 11 éve mindig így csinálom eddig nem szóltak, hogy rossz, pedig volt komplikáltabb helyzet két munkaadóval amikor ezeknek a számoknak az összegét kellett beírni.


Az ügyintéző azt mondta, hogy utána kellett volna számolnom, igazság az, hogy összezavart, ha tudom, hogy ennyi idegességgel jár inkább választom azt, hogy számolják ki ők, csak ne rendeljenek megint be kisgyerekkel, ne idegeskedjünk miatta, ennyit nem ér.


Amikor rákérdeztem azt mondta, hogy nem megfelelő visszaigénylés miatt biztosan megbüntetnek valamennyire. Csak azt nem értem, h május 20 a határidő, most ők kiszámolták mennyivel kevesebb jár vissza, miért nem lehet a bevallást módosítani ennek megfelelően? Talán a MÁK is eltudja a javított elszámolást küldeni addig...

2012. máj. 11. 17:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Minden hónap 10-ig szokott megérkezni a GYED a számlára, de mivel függ a hónapban aktuális minimálbértől így ingadozó, nem mindig azonos az egyes hónapokban. (2010-ben is GYEDen voltam, akkor nem volt semmi baj)"

Akkor megérkezett január 15-ig, vagy csak 15 után?

Ez azért nem mindegy, mert adózás szempontjából átkerülhet a következő évhez.


Az ügyintéző szerint minek kellett volna utánaszámolnod?

Neked azt az igazolást adta az Államkincstár, az alapján kell a bevallást megcsinálnod.

Akkor lehet kavarodás benne, ha a 2010 decemberére járó összeg 2011 január 15 után érkezik meg.


Ez különben annyira jellemző az ügyintézőkre, hogy meg sem próbálják kibogozni, hogy mi volt, se a te lehetőségeidet nem mondják el, ha konkrétan nem kérdezel rá mindenre.


"Csak azt nem értem, h május 20 a határidő, most ők kiszámolták mennyivel kevesebb jár vissza, miért nem lehet a bevallást módosítani ennek megfelelően?" Sajnos, ha ők veszik észre a hibát, nem javíthatsz még akkor sem, ha határidőn belül vagy.



Adtak valami papírt, hogy mi nem egyezik?

Az ő papírjuk és az Államkincstár igazolása alapján még most a vizsgálat alatt reklamálhatsz. Neked ugyanis a kifizetők igazolása alapján kell megcsinálnod az adóbevallásod. Ha a kifizető ad hibás igazolást, akkor az az ő sara, téged nem büntethetnek miatta.

Viszont ha megkaptad a határozatot, akkor már vagy csak fellebbezéssel tudsz "reklamálni", aminek illetéke van; vagy elfogadod a büntetést és méltányossági elengedést kérsz, aminek 3000 forintos illetéke van.

Ezért lenne jó még most az igazolásoddal reklamálnod. Csak így, hogy nem látjuk sem az igazolást, sem a NAVos összeget, sem azt, hogy januárban mikor kaptál gyedet, nem lehet konkrétumokat mondani, csak általánosságokat.

2012. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Értsd meg! Ha nem Te hibáztál, hanem a Magyar Államkincstár adott ki hibás igazolást, akkor azért Téged nem akaszthatnak fel. Ezt igenis tedd szóvá.

Láttunk már cifrát ebben az országban, de akkor se hagyd magad! Keress akkor egy felsőbb vezetőt, akinek benyújtod a panaszod.

2012. máj. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 L.Thomas válasza:
38%

Ez érdekes ugyanis GYES,GYED mellett kizárt hogy a program írjon összeget a visszaigényelhető adó rovatba..

Nincs mit visszaigényelni csak ha rendes kereseted van..

Illetve 2012-től már akkor se mert megszűnt az adójóváírás.

2012. máj. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

A GYED adóköteles, csak a GYES nem. Tehát GYED esetén lehetséges visszaigényelhető, vagy fizetendő adó még.


Egyébként erről jutott eszembe: a Magyar Államkincstár GYED-et csak maximum az égisze alatt dolgozóknak fizet, egyébként GYED-et csak a munkáltató, vagy az egészségbiztosítási szerv juttat. A GYES és a családi pótlék tartozik az Államkincstárhoz, azok meg adómentesek.

2012. máj. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Májusban tettem fel ezt a kérdést. Most kijött, hogy 80ezer forintra akarnak megbüntetni ezért!!!!


Eszem megáll... Időközben elmúlt a GYED és GYES van helyette, azaz 28.3000Ft-ot kapok (tényleg, itthon vagyok nem kapok borítékba senkitől) Visszamenni nem tudok dolgozni, hogy az adósságomat kifizessem, mert a cégem csak úgy venne vissza, hogy másnap kirúg, illetve veszélyeztetett terhes vagyok, idestova a 13.hétben...


5000Ft a felebezés, de ezek után lehet kidobott pénz... Ha nem lenne férjem (ő 120ezret keres) amit az állam ad abból pont éhenhalnánk most meg ezt a kicsit is elvinné az állam??? Nem látják, hogy mennyit keresek???


Ha nem fizetem ki letilthatják a GYESből? Vagy majd a GYEDből, ha januárban megszületik a 2. pocaklakó?


(mielőtt valaki azzal vádolna, hogy a második gyermekünket felelőtlenül szülöm, akkor közlöm, hogy régen a férjem 2x ennyit keresett és én is 100 körül kaptam, csak közben szülök, az ő cége meg megszűnt)

2012. júl. 26. 12:02
 8/9 A kérdező kommentje:
Elnézést a kedves válaszolóktól, nagyon felhúztam magam. Tehát : behajtják adók módjára a büntetést (viszik az ingóságot) vagy esetleg a GYES-t / férjem fizetését tiltják le? Volt már aki nyert (azaz nem fizetett) az Apeh-al szemben?
2012. júl. 26. 12:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon durva! :( Sajnos egyik ismerősömet is megbüntették (elszámolták neki és kevesebb járt vissza, mint amennyit visszaigényelt), őt "csak" 60 ezerre...
2012. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!