Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szerintem nem kell adóznom,...

Ha szerintem nem kell adóznom, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az adóbevallásomban van egy 30E körüli összeg, amit én úgy tudom nem kell befizetni, ugyanis kötelező szakmai gyakorlat után vetették ki, ami adómentes. Tudom hogy ez a munkáltató hibája miatt van, de akkor most nekem mit kell tenni? Írjak a bevallásomban az "adózó javítása" oszlopokba 0-kat és kész? Küldjem el mellé a bérfizetési jegyzékeim fénymásolatát esetleg? Vagy veszett ügy, így vallotta be a munkáltatóm, fizetnem kell és kész? Köszi a válaszokat!

2012. máj. 17. 13:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ez a gyakorlat után kapott pénz az adóbevallásomban "Egyéb jogcímen kapott jövedelem"-ként szerepel.
2012. máj. 17. 13:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltató így igazolta, akkor így is kell bevallani.

Ha hibás az igazolás, azt pedig vele és az iskolával beszéld meg.

2012. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó, de mit tegyek ha ezt nem akarom most befizetni?
2012. máj. 17. 17:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben az igazolás alapján bevallanám, ha nem fizeted be időben, akkor késedelmi kamatot számolnak fel rá, ha befizeted, és menet közben kiderül, hogy nem kellett volna, akkor önellenőrzés keretén belül visszaigényelendőbe megy át, amit az adóhivatal az ügy lerendezésekor visszautal részedre.


Ha nem értesz egyet az adóigazolás tartalmával, azt az igazolás kiállítójával kell rendezned. Ha ez még a bevallás leadása előtt megtörtént volna, akkor nem biztos, hogy kéne bevallást beadnod, de így, hogy az utolsó pillanatban kapkodsz, már nem olyan egyszerű a dolog.


Ha kiderül, hogy elírtak valamit, vagy rossz az igazolás, akkor egy helyesen kiállított igazolás birtokában kell önellenőrzét csinálnod majd, ami alapján rendeződik a tényleges adófizetési kötelezettséged.


Van még egy lehetőség! A befizetendőd után kérj a bevallás utolsó oldalán 1153-C lap (A) táblájánál részletfizetést. Ezzel is időt nyerhetsz, míg kiderül az igazság.


Nem biztos, hogy az az adóigazolás nem helyes, lehet, hogy Te értettél félre valamit, és abban az esetben, ha nem adsz le bevallást, az sokkal rosszabb, mintha az adót nem fizetnéd be határidőre.

2012. máj. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a bevallást leadom, úgy gondoltam kijavítom (a jövedelemigazolásokon egyértelműen rajta van hogy ez nem "egyéb jöv" hanem munkaviszonyból. Szerintem ők cseszték el, méghozzá azt az adatot amit az Adóhivatalnak küldtek és velük kell beszélnem, de végülis tényleg, ha nekem van igazam visszakaphatom, ez a részletfizetés jó ötlet, köszi!
2012. máj. 18. 11:44
 6/6 A kérdező kommentje:

Amúgy ez a késedelmi kamat se vészes, nem? Nekem az alapkamat/365 naponta rémlik, szóval éves szinten is valami 7-8% lenne max.

Még egy kérdés: ez az önellenőrzés hogy megy? Vagy a munkáltatónál majd tudják úgyis?

2012. máj. 18. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!