Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a navhoz jelentkezek állás...

Ha a navhoz jelentkezek állás ügyben milyen következménye lesz ha a fekete munkát is beleírom az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

Nekem lehet valami bajom belőle? sztem ez már annyira mindennapi hogy az embereket nem jelentik be hogy én beleírnám, jól gondolom hogy sem az én részemről sem pedig a volt munkaadó részéről nem lesz gond? Persze főleg az érdekel hogy nekem lesz e valami bajom belőle:)

Előre is köszönöm a válaszokat


2012. jún. 17. 23:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Értjük mi, hogy állást keresel, de ezzel a mentalitással NAV az a hely, ahova tuti nem vennének fel.


Képzeld el, hogy adóellenőrzésen meg akarnak kenni. Mit mondasz? "Látom én hogy nem szabályos amit csinált, dehát zsebbe adott 200 ezret. Most utasítsam vissza? Én csak enni akarok adni a gyereknek és 200ból elég sok mindent vehetek?".


Feddhetetlenség minimum követelmény ilyen helyeket.


Egyébként a fekete munka azért van, mert a munkaadó próbálja megspórolni a bérköltséget. Ha nem minimálbért kerestél akár kérhettél volna fizetéscsökkentést is, csakhogy be legyél jelentve, de te gondolom inkább a magasabb nettót választottad (ha minimálbért kerestél akkor bocs).

2012. jún. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

Egyértelműen ne írd be!

Ez olyan, mintha a rendőrséghez jelentkeznél, és beírnád az önéletrajzodba, hogy nagyon csendben, feltünés nélkül tudod a helyzeteket kezelni, mivel már megöltél hasonló módszerrel 3 embert.

2012. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Bocs,de azért tehetik meg sokan, hogy nem jelentik be a munkavállalóikat,mert vannak olyanokakikhajlandóak így dolgozni.Ha nem lennének,akkor nem tehetnék.Tehát a te hibád is, hogy sokan feketén dolgoznak.

Nem,én soha nem mennék el feketén dolgozni.És ha te hajlandó voltál akkor nem a nav a megfelelő állás neked.

2012. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én értem amit mondasz, én is feketén dolgozom, mert nem akarnak bejelenteni. 2 kicsi gyerekem van, állásinterjúkra sem hívnak be sehova, ha meghallják. Hát persze, hogy elvállaltam. Aki meg állítja, hogy sosem vállalna el feketén munkát, az még soha nem volt megszorulva, és fogalma sincs arról, hogy mennyi minden járulékot kell egy munkaadónak befizetnie a munkavállaló után.
2012. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

13. válaszadó!

persze hogy hajlandó vagyok így is dolgozni. Ez nem titok sehol sem hogy van ilyen mindenhol. Aki pedig nem vállalja el így amunkát az azért nem mert anyagilag van aki eltartsa pl: a szülő, vagy a házastárs. Én nem tartom magamat hibásnak ez miatt. Én a munkámért cserébe megkaptam a béremet. A munkaadóm volt aki nem volt hajlandó adózni utánam, a helyzetben nem volt mit tenni, vagy elvállalom így vagy pedig semmi, manapság nem könnyű állást találni. Az hogy te nem dolgoznál így azt bizonyítja hogy eltartott vagy, vagy nem jelentene akadályt ha hónapokig jövedelem nélkül lennél na szóval egyik kutya másik eb, én legalább dolgoztam. Még szerencse hogy nem az ilyen emberek mint te fogod elbírálni egy pályázatot


11. válaszadó

A navnál akármilyen hihetetlen nem csak adóellenőrök dolgoznak, irodán lennél, akármilyen hihetetlen, nem akarom szétlopni, és elfogadni semmilyen pénzt ami nem illet meg. Leszögezem: ami nekem jár azt kérem, ami pedig nem jár ahhoz semmi közöm. A munkabérem jár, legyen az nem bejelentett munka, a "kenőpénz" még a gondolatomban sem fordul meg hogy elfogadjam, sőt még a gondolatra is ideges lettem hogy vana aki ezt feltételezi. Az utolsó bekezdésed, pedig szó szerint felidegesít: 70.000 ft-ot kerestem úgy hogy az utiköltésget nem is állták, és 70 km-ert utaztam, szóval nincs szó magasabb nettóról sőt még a 70.000 nettóból is levették a végén már 60 nettóra.


14. válaszadó

igen, de vannak akiket a férje eltart vagy a szülők, ebből kifolyólag könnyen mondják hogy fekete munkát nem vállalnák pedig dehogyisnem


10 válaszadó(ami hasznos is)

Én töröltem, ezért kicsit modósítva lett, ez miatt is izgulok, hiszen annyira kötött az önéletrajz, de remélem nem lesz kizáró ok


12. válaszadó:

Birom a humorod:) de azért ez nem ugyanaz:):P

2012. jún. 18. 12:26
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésed egyébként nem is olyan egyszerű, mint gondolnád. Én úgy gondolom, hogy az elfedendő dolgok maradjanak rejtve, s bíz a szerencsében, hogy soha nem derül ki. Ez egyik lehetőség. A másik pedig az, hogy más cégnél keresel munkát.

Nem csak a napi hírekben hallani olyan dolgokról, hogy valaki azért szednek szét, mert valamikor volt valami stiklije, hanem ismerőseim között is akad ilyen.

Egyiket 25 év munkaviszony után rúgták ki ahol sofőr volt. Amikor felvették, kihagyta az életrajzából, hogy egy balesete volt, amelyben megsérült valaki, s kapott fél év felfüggesztett fogházat. 25 év alatt soha, semmi probléma nem volt vele, csak aztán egy jóakarója írt egy levelet a cégnek.

Hasonló esetekből többet is írhatnék.

Ha bevallod, az biztosan nem jó. Ha eltitkolod, akkor mindig ott lesz benned, hogy mi van, ha rájönnek.

A kérdés az, a nyereség és veszteség aránya milyen. Ha úgy érzed, a kockázat kicsi, a bukta esetén sem lehet nagyobb bajod, mint amennyit addig nyers, akkor menj a NAV-hoz dolgozni. Biztos lesz, aki azt írja majd, túldramatizálom, de ebben a szituációban a zsarolhatóság is benne van. Ezt is ki kell tudnod védeni.

2012. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

10-es vagyok. Ha törölted, hát törölted.

Egyébként, amiről itt megy a vita: nagyon sok helyen szeretik a "szűz" munkavállalót, mert akkor olyanra "törik be", amilyenre ők akarják.

Nem hiszem, hogy pár hetes fekete munkavállalás miatt lapátra kerülnél.

Egyébként az apeh-nél alapszabály: amiről nem kérdeznek, arról nem beszélünk. Amiről kérdeznek, arról is minél kevesebbet mondunk, ha kíváncsiak további részletekre, majd feltesznek további kérdéseket.

Nehogy ezen parázz, kismillió jelentkező lesz, mindegyiket ezzel az alapossággal nem fogják végig ellenőrizni. Megnézik, hogy van-e priuszod, a tekintetben hazudtál-e, valóban meg vannak-e a szükséges iskolai végzettségeid.

Megnézik, milyen kiállásod van, milyen kapcsolat-teremtő képességgel rendelkezel. Fontos dolog: mennyire tudsz "pofa-alapállást" magadra venni, hogy a legegyszerűbb dolgokat is végtelenül fontosként kezeld.

Gondolom én.

2012. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

16. válaszadó!

Becsületes ember vagyok, és az is voltam világéletemben, éppen ezért döbbenetes hogy ilyet mondtok nekem. Minek néztek engem? egy bűnözőnek? mi az a sofőrös példa? meg hogy zsarolható vagyok? meg lefizethető? most már elég!

nem követtem el jogsértést, és a munkaadóm is "csak" pénzbeli bírsággal sújthatják ha netán kiderül, de én tiszta vagyok. És ahogy írtam elég legyen a mocskolódásból, azért megyek a navhoz dolgozni, mert a szakmámban szeretnék dolgozni, ennyi

2012. jún. 19. 02:03
 19/20 anonim ***** válasza:
58%
Hát ez remek. Akkor az egész kérdésed értelmét veszti. Ha szerinted feketén dolgozni nem jogsértés, akkor egészen nyugodtan beírhatod. Akkor nem kell itt kérdezősködni, mert nincs miért.
2012. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező! Én elhiszem neked, hogy alapvetően jóra való ember vagy, csak a kényszerítő körülmények, ügye…

Szóval kár felkapnod a vizet, mert biza letértél a tisztesség útjáról. Nem ismerem a körülményeidet, mi volt a kényszerítő körülmény, így el sem ítéllek. Meg ennek az oldalnak sem célja ítélkezni mások felett. Szerintem az előttem írók sem ezt tették, hanem segítő szándékkal feltárták előtted, mire számíthatsz adott helyzetben.

Magam feketén nem dolgoztam, csak olyan helyen, ahol bejelentettek, de kisebb összegre, mint amennyit kaptam. A készhez kapott pénznek kb. 60-70% volt hivatalos, a többit zsebből fizette a munkaadóm. Nem tudok mit tenni, mert mindegyik így csinálja a szakmámban. Ha ez nem felel meg, elmehetek multihoz takarítónak, árufeltöltőnek stb. Az talán teljes összegre jelent be. Mindegy, így van-e, nem ez a lényeg. Szóval behódoltam, hogy legyen munkám. Tudom, így bármikor kérdőre vonhat a hatóság.

Az, hogy sokan dolgoznak feketén, akkor miért baj, ha én is, nem érv. Ha sokan lopnak, akkor neked is szabad? Ha sokan esznek nyersen kígyót, akkor neked azt kell ebédelned?

2012. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!