Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Illegális albérlet bejelentése...

Illegális albérlet bejelentése, hogyan?

Figyelt kérdés
Elérhetőségeket keresek a fent megjelölt témában.
2012. jún. 21. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Mi az, hogy illegális albérlet?
2012. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerzdéps nelküli albérletröl van szó akkor javaslom APEH fele névtelenül a bérbeadóT!
2012. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerződés mindig van, minimum szóbeli.
2012. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Így van! Szerződést szóban is lehet kötni. Egyébként meg évi adóbevallását láttad az illetőnek? Ha nem, akkor nyugi, lehet, hogy beleírta ezt is, mint egyéb bevételi forrást.
2012. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Flector 67 ***** válasza:
26%

Jelentgetünk, jelentgetünk?

Neked miért is lesz ettől jobb?

2012. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Én pl laza voltam, és beírtam. Fog még eleget szívni az állambácsi, gondoltam megadom neki ezt az örömöt.
2012. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

árulkodós júdás,

nem kapsz piros tóóójást!

2012. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bejelentheted az adóhatóságnak, de lehet, hogy azt a hivatalos választ kapod tőlük idővel, hogy az ingatlant bérbe adónál minden szabályszerűen el van számolva, le van költségelve, és az állammal szembeni kötelezettségét határidőben, pontosan rendezte.

Attól, hogy nincs írásbeli megállapodás, még nem biztos, hogy nem adózik le utána rendesen. Az írásbeliséget semmi nem írja elő, a szóbeli megállapodás is megállapodás.

2012. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha egy elküldött albérlő vagy, akkor előbb el kéne gondolkoznod azon, hogy mindent megtettél-e, hogy jól kijöjj a főbérlővel. Ha ez megvan, gondolkozz el azon is, hogy van-e olyan takargatnivalód, amivel te is feljelenthető vagy. Ha meg egy bosszúálló szomszéd, akkor meg azon, hogy neked megérné-e legálisan kiadnod a lakásod. Érdemes hosszan tartó háborúskodásra felkészülni a szomszéddal? Szerintem nem.
2012. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se szomszéd, se kidobott albérlő. Csak szimplán tudomást szereztem arról, hogy egy gusztustalan ember adózás nélkül adja ki a lakását. Ha van szerződés akkor az szóbeli, de az biztos, hogy nem adózik utána.
2012. jún. 25. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!