Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van itt könyvelő aki tud...

Van itt könyvelő aki tud abban segítenei, hogy jövünk ki anyagilag jobban?

Figyelt kérdés

A férjem bruttó bére 200500 ft. Jelenleg 2 gyerekre veszi igénybe a családi adókedvezményt.

Én várandós vagyok a 3. babával.

a férjem összes szja 32080.

A kkor jövünk ki jobban, ha a férjem veszi igénybe mindhárom gyerek után, vagy ha az egyikre én veszem igénybe?

Az én gyedem jelenleg 31 napos hónapban, nettó 69290.-

a gyedem 2014. májusig tart.

Köszönöm



2012. júl. 22. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezmény 3 gyerek után, gyermekenként 33 000 Ft. És nem csak a gyerekeket oszthatjátok meg, hanem az összeges is, tehát pl. lehet azt, hogy a férjed kér 70 000 Ft-ot, te meg mondjuk 29.000-et.

Ez egyhasznos link:

[link]

2012. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok fejtörés nincs vele.


3 kedvezményezett eltartott után (a magzat is az a terhesség 91. napjától) egy hónapban 618.750 Ft adóalapot csökkentő kedvezmény jár a családnak. Ha a férjed bruttója havonta 200.500 Ft, akkor Ő kérje erre az összegre a családi kedvezményt (ne "gyerekszám" alapján), vagy mondjuk 250 ezerre, Te pedig 100 ezerre.

Így nem fognak egyikőtöktől sem adóelőleget levonni, ráadásul nem is tudtok élni a családi kedvezmény teljes összegének lehetőségével, mivel együtt sincs annyi bruttótok havonta, amennyi kedvezményre jogosultak lennétek.

2012. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Tőlem 12000 adót vonnak a férjemtől pedig 32000. Akkor ezt megtudjuk úhgy osztani hogy egyikönk sem fizet adóelőleget ?

2012. aug. 1. 14:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen.


Ha betöltötted a terhesség 91. napját, attól a hónaptól kezdve 3 kedvezményezett után vagytok jogosultak családi kedvezményre. Ez kedvezményezettként 206.250,-/fő ADÓALAPOT csökkentő kedvezményt jelent. Tehát egy hónapban 3 kedvezményezett x 206.250,- = 618.750,- Ft-ot. Mivel a férjednek egy hónapban az adóalapja 200.500,- Ft, a Tied pedig úgy kb. 94.000,- Ft (nettóból kalkulálva), így kettőtöknek összesen kb. 294.500,- Ft az adóalapotok. Ezzel szemben érvényesíthettek 618.750,- Ft-nyi adóalapot csökkentő kedvezményt. Tehát még ki sem tudjátok teljesen használni a Nektek járó kedvezményt. Ha a férjed kér havonta 210 ezer, Te pedig 95 ezer forintnyi kedvezményt, akkor az adóalapotok lenullázódik, így nem lesz összeg, ami után vonnának adóelőleget. De kérhetitek úgy is, hogy Te 1 gyermekre esőt kérsz (206.250,- Ft), a férjed pedig a másik kettőre kéri ( 412.500,- Ft). Mindegy, csak legalább annyi összegre kérjétek, amennyi az adóalapotok legnagyobb összege lehetséges egy hónapban. Nem fognak többet megadni, mint amennyi az adóalapotok (hiába járna több), mivel az adóalap nem mehet át mínuszba.


Nem tudom, hogy így érthető-e?

2012. aug. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!