Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha magánszemélyként (nem...

Ha magánszemélyként (nem vállakozóként) szeretnék emelt díjas erotikus hangszolgáltatással foglalkozni, azután kell e adózni és hogy tudom kiszámolni, hogy mennyit?

Figyelt kérdés
És ha kell, akkor az hogy működik? Havonta könyvelőhöz kell mennem? Sosem csináltam még semmit, ami után magamnak kellene adózni, így nem tudom. Még nem is igazán dolgoztam eddig, csak diákmunkát, úgyhogy gőzöm sincs az adórendszerről...
2012. júl. 22. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, minden utánkell. 25%-OT.
2012. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
Igen, vállalkozóként is csinálhatod, keress egy könyvelőt, és mondd el neki, ő fel tud világosítani, hogy milyen iratokat kell készíttetned (vállalkozói engedély, adóbejelentkezés, stb), és elmondja, hogy hogyan, mennyit kell adóznod...
2012. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak magánszemélyként akarom, nem akarok a vállalkozóival vesződni...az már nekem magas...vagy úgy jobban járnék?
2012. júl. 22. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:
abszolút nem jársz jól vállalkozóként, kivéve ha nappali tagozatos diák vagy és van egy másodrendű vállalkozásod..egyébként passz,de szerintem ha elmész egy könyvelőhöz,mindent részletesen és naprakészen el tud neked mondani
2012. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shai-Hulud ***** válasza:

MAGÁNSZEMÉLYKÉNT nem folytathatsz üzletszerű tevékenységet, csak alkalmit, az meg meg van szabva, hogy mennyi lehet. Szóval ha annyi bevételed van (bevallottan) amennyiből nem halsz éhen, akkor már valamilyen vállalkozónak kell lenned.

Vigyáznak ám, nehogy meggazdagodj a rengeteg be nem fizetett adóból!

2012. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nappali tagozatos diák vagyok még egy évig... jelenleg valóban nincs még annyi se, hogy ne haljak éhen... ismerősök jóindulatán múlik, akik megetetnek néha, nem viccelek... "élősködnöm" kell másokon, ha nem akarok megdögleni... de valahogy össze kell szedni a tandíjat is, azt meg már senki nem fogja nekem kifizetni a két szép szememért

természetesen keresem a "rendes" munkát agyba főbe, de hónapok óta semmi nem jött össze, ez a mentőötletem támadt így 2 hónappal azelőtt, hogy esedékes lenne a tandíj... csak bajba keveredni meg nem akarok a "fentiekkel" nem adózás miatt... gondolom, ellenőrzik, hogy hirtelen rendszeresen pénz jön a számlámra... vagy nem? foglalkoznak az ilyen kishalakkal, mint én?

2012. júl. 23. 00:25
 7/8 anonim válasza:
0%
2het elteltevel csere?:o nekem,amikor(5eve)csinaltattam (igaz,nem az alsot,a cimpaba,hanem a bal fulemen egy kicsit fole a masodikat)1honapot mondtak. Ja,nekem az a seb kb fel napig luktetett,es semmi bajom,sot,azota mar megegy van,folotte:)15L
2012. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mi?:D
2012. júl. 28. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!