Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A vállalkozásban milyen...

A vállalkozásban milyen értékű laptopot lehet leírni?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok, vállalkozásomban szeretnék laptopot vásárolni. Milyen maximum értékű laptopot vehetek amit leírhatok?

2012. júl. 29. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs felső korlát, akármilyen értékűt elszámolhatsz.
2012. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De van elévülési idő

Csak azért kérném a véleményeteket mert én úgy tudom hogy 100 000ft az ami egyből leírható és ez az ár nettósan értendő és nem bruttosan

igaz?

2012. júl. 30. 11:10
 3/7 anonim ***** válasza:

amiről te beszélsz az az értékcsökkenése, kis értékű eszköz esetén lehet felesleges rá más értékcsökkenési módszert alkalmazni ennyi.

Tehát nincs felső határ

2012. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen elévülési idő?


100.000 Ft alatti egyedi beszerzési értékű eszközök egyösszegben elszámolhatóak. Ezen érték felett értékcsökkenést lehet elszámolni, számítógép esetében 50%, vagyis ha 100-ért veszel egy laptopot, akkor az első évben 50-et, a második évben is 50-et tudsz elszámolni költségként. Leegyszerűsítve persze.

Az, hogy az áfás ár, vagy az áfa nélküli nettó ár után számolod el, az attól függ, hogy áfakörös vagy-e, vagyis jogosult vagy-e áfát levonni.

Könyvelőd nincs?

2012. júl. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nyaral a könyvelő

10 napra ment el

és pont most aktuális ez a laptop téma

áfás vagyok

akkor nettó 100 000ft-értendő


köszönöm

2012. júl. 31. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:

nem. Bármilyen összegben vehetsz laptopot.

A 100.000 ft egyedül a könyvelői munka során kell a könyvelőnek, nem neked. Ha tetszik vehetsz 500.000 is laptopot, vagy 700.000 mindegy.

A lényege h az értéke lecsökken mindennek, a ház is kopik, a laptop is"kopik" Több fajta értékcsökkenés leírás közül választ a könyvelő, ez könyvelői munka már, de valamikor amikor kis értékű a tárgyi esköz akkor a törvény az egyszerűség kedvéjért kisértékű leírást is alkalmazhat, ez a könyvelőnek jó. Jelenleg kis értéket általában 100.000 ft-ban határozzák meg


Szóval nincs max érték se és amit tudsz az rossz információ, felejtsd el nem tudom hol halottad

2012. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És most látom, hogy mekkora baromságot írtam. Ütik egymást a mondataim. Szóval helyesen:

Ezen érték felett értékcsökkenést lehet elszámolni, számítógép esetében 50%, vagyis ha 200-ért veszel egy laptopot, akkor az első évben 100-at, a második évben is 100-at tudsz elszámolni költségként.

2012. aug. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!