Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hétvégi munka, véletlenül...

Hétvégi munka, véletlenül elgépelt név, munkanélküli irodába kell mennem. Ezek a tények. Bővebben lent. Mit csináljak illetve mire számítsak?

Figyelt kérdés

A Balatonon hétvégente vállaltam munkát. A bénaságomból adódóan az elbocsájtásom előtt kb. 1 héttel vettem észre, hogy elgépelték a nevem. Nem okoz ez egy kis zűrzavart? Ezt a munkát 2 hónapig tudtam csinálni. (előtte megvan a 200 munkanapom)Most be kéne mennem a munkanélküli irodába, hogy regisztráltathassam magam. Mit fognak ehhez mondani?

Illetve az adóbevallásomhoz kell-e vmilyen papír ezekről a napokról? A válaszokat előre is köszi!



2012. júl. 30. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha minden más adat stimmel (adóazonosító szám, TAJ szám, szül. hely, idő, anyud neve, lakcím) akkor szólj a munkáltatónak, hogy írja át a nevedet, mert elírták, és az Apeh-es számítógépes rendszer is vissza fogja nekik dobni. Adjanak egy másik, már helyes névvel készült igazolást.
2012. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Munkaügyi hivatal.

Ha csak Kis hiba van a nevedben (pl: Horváth helyett Horvát, Horvéth) de a többi adatod (Szül.hely, idő, anyja neve, cím, TAJ, adóazonosítójel) helyes, akkor elfogadhatja a munkaügyi.

Maximum felszólít, hogy kérjél egy helyes adatokkal kitöltött igazolást (ezt levélben is megteheted)

Az adóbevallásodhoz a kifizetési jegyzék kell, amit a munkáltatódtól kellett megkapnod.

2012. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az adóhatósági bejelentésen is elírták.

Bejelenteni a munka megkezdése előtt kell, tehát ha ott gond lett volna, már legkésőbb másnap megkapták volna a hibaüzenetet.

A NAV adóazonosítójel alapján azonosít, ha kis elírás van a névben, vagy nem stimmel a cím, nem hozza ki hibának.

2012. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A "kifizetési igazolások" nem az én nevemre jöttek, és nem vagyok olyan viszonyban a volt főnökömmel, hogy bármiről is beszéljek vele. De ha minden kötél szakad, akkor másik igazolást kell adnia.

2012. júl. 31. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!