Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van esélyem méltányosság...

Van esélyem méltányosság kérésére TB ügyben?

Figyelt kérdés

Levelező tagozaton jártam suliba, voltam orvosnál ahol szóltak, hogy nincs TB-m, de akkor még úgy volt, hogy aki nem fizeti az nem jogosult és ennyi. Többet nem mentem orvoshoz. Aztán most kiküldték a csekket, hogy fizessek 2 évre visszamenőleg. Munkám nem volt, és nincs is. Keresek, de iskola mellett 3 műszakba sem vesznek fel.

Nem vagyok regisztrált munkanélküli, mert a központban a hölgy megmondta, hogy semmi nem jár nekem, és állást sem tud adni, mennyek vissza ha Start kártyára lesz szükségem.


Ilyen esetben van lehetőségem az összeg elengedésére, vagy legalább arra, hogy ne büntessenek meg és akkor fizethessem be az összeget, amikor lesz munkám?



2012. szept. 5. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, esély mindenre van, de csak akkor, ha meg is próbálod. Amíg nem fizeted be, addig megy rá a késedelmi kamat. Maximum arra, valamint - ha úgy gondolják, megbüntetnek - a büntetésre kérhetsz elengedést, nem gondolom, hogy a járulékot el fogják engedni.
2012. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Inkább az lenne a lényeg, hogy ne tegyék még rá plusz a 200.000-es bírságot, ha nem fizetem be most. Ha lesz állásom, akkor persze kifizetem. Bár igazságtalannak érzem, hogy az elmúlt években nem láttak el, most meg visszamenőleg arra is fizessek:(
2012. szept. 5. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos ez a törvény, aki nem beteg, annak is fizetnie kell tb-t. Írj nekik egy kérelmet, melyben leírod a fentieket, de sanszos, h nem fogják elengedni. Nagyon ráutazott a tb-sekre a Nav.
2012. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A bírságot nem azért tennék rá, mert nem fizeted be most, hanem a bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt (régebben sem volt úgy, hogy "aki nem fizeti az nem jogosult és ennyi")

Méltányossági kérelmet csak fennálló tartozásra tudsz kérni. Azaz most a Tb elmaradásra, a büntetésre csak akkor, ha megbüntetnek és előírják a büntetés összegét az adófolyószámládon.

Most kérj elengedést, részlet fizetést a TBre és ha más felszámolták akkor a késedelmi kamatra (fenn van a nav.gov.hu-n a nyomtatvány hozzá, valamilyen "adatlap" a neve)

Ha regisztrált álláskereső lennél, kaphatnál foglalkoztatást helyettesítő támogatást és azzal a TBd is rendezve lenne.

Most a helyi önkormányzatnál igényelheted, hogy rendezzék a Tbdet, legalább azzal sem nő a tartozásod összege.

2012. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sose volt olyan, hogy aki nem fizeti a tb-t annak nem jár orvosi ellátás. Kezelés nélkül kilöknek a korház ajtón azt szevasz. Ilyen nem volt.

Ellátási kötelezettség azokra is vonatkozik akik nem fizetnek tb-t. Rajtuk behajthatják a kezelés költségit, illetve visszamenőlegesen a tb-t. Adó módjára behajtható köztartozás.

2012. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%
A kezelési költséget nem hajtják be, csak azt a járulékot, amelyet ennek igénybevétele miatt kellene fizetnie annak, akinek nincs semmilyen biztosítása!
2012. szept. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!