Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a tavalyi évben lett volna...

Ha a tavalyi évben lett volna tartozásom a NAV felé, akkor idén júniusban nem kaptam volna meg azt a teljes különbözeti összeget, ami az SZJA bevallásom végén kijött?

Figyelt kérdés
Levonták volna belőle a tartozást, ha volt?

#NAV #SZJA #adókülönbözet
2012. szept. 9. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem, mert te az SZJA bevallásban nyilatkoztál, hogy visszakéred és hogy nincs tartozásod.


Kaptál egy levelet, hogy van tartozásod? Mikor keletkezett?

2012. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Biztos, hogy levonták volna belőle és kaptál volna egy írásos értesítést, hogy a bevallásodban visszakért összeget teljes egészében azért nem áll módjukban részedre elküldeni, mert x adónemben tartozásod van, amit a visszajáró SZJA-ból rendeztek.

Ha ilyen levelet nem kaptál, a bevallásban kijött adótöbbletet visszakaptad, akkor minden rendben.

2012. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, egyébként nem kaptam levelet tartozásról, és az egész összeget megkaptam ami kijött, csak felmerült bennem, hogy honnan tudhatom, ha mégis van bármi elmaradásom a NAV irányába
2012. szept. 9. 18:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, 66x megnézik, hogy valakinek valóban kifizethetnek-e akár egy fillért is, vagy találnak-e valami jogalapot arra, hogy ne kelljen visszaküldeniük.
2012. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyiss egy ügyfélkaput és az EBEVen keresztül megnézheted az adófolyószámládat (is)
2012. szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Biztos, hogy levonták volna belőle és kaptál volna egy írásos értesítést..."


Miért vonnák le és miért fizetnék vissza? Inkább behívnák egy egyeztetésre, hogy miért jelölte be, hogy nincs hátraléka, ha egyszer van. (Csak ha már ilyen jóhiszemű vagy.)


Egyébként inkább kifizetnek egy kisebb összeget, mint hibát keressenek, főleg bevallási időszakban, amikor a nagy tételekre koncentrálnak. Ha a bevalló hibázott, úgyis ki fog derülni, és akkor kamatostól, büntetéssel együtt hajtják be.


Kérdezőnek: akinek nyilvántartott hátraléka vagy többlete van, az évente egy egyenlegközlő levelet kap.

2012. szept. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


Elbizonytalanodtam a válaszoktól, akkor most ezt értelmezné valaki? Mert én azt vettem ki belőle, hogy addig nem utalnak, amig le nem csekkolják, hogy van-e tartozás...

2012. szept. 10. 11:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha lett volna nyilvántartott tartozásod, akkor biztos nem kaptad volna meg. A hangsúly a nyilvántartottan van, mert a gép biztosan kiköpi, ha mínuszban vagy. De ha csak az ellenőrzés után kerülsz mínuszba, akkor az nyilván akkor még nem volt nyilvántartva.


Aztán ott a másik tény: nem kaptál egyenlegértesítőt, ez is azt mutatja, hogy nincs tartozásod.


Amúgy miért parázol ennyire?

2012. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért parázok, mert anyukámnak most jött levél, hogy van tartozása, amiről nem tudott (viszont neki nem volt visszaigényelhető lóvé az adóbevallás után), ezért érte meglepve, hogy fizethet (egyelőre késedelmi kamat nélkül) és én is csak attól tartok, hogy így járok. Köszi
2012. szept. 10. 14:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Mostanában küldik ki az ilyen értesítőket.


Idézet a törvényből:


"Ha az adószámla 1000 forintot meghaladó összegű tartozást vagy túlfizetést mutat, az adóhatóság az adózó adószámlájának egyenlegéről és a tartozásai után felszámított késedelmi pótlékról az adózók részére október 31-ig értesítést ad ki. Az állami adóhatóság az adózó adószámlájának egyenlegéről és a tartozásai után felszámított késedelmi pótlékról nem értesíti azt az adózót, aki (amely) bevallás benyújtására, illetőleg adatszolgáltatás teljesítésére elektronikus úton kötelezett, vagy önkéntesen elektronikusan nyújtotta be a bevallását."


Mikor keletkezett a tartozás? Mert ha már tavaly is megvolt ez a tartozása és akkor is 1000 ft fölött volt, már tavaly is kellett volna ilyen levelet. Vagy az is lehet, hogy az idén beadott bevallásban lett volna fizetnivalója.


Ha el akarod kerülni az idegeskedést, akkor az 5. válaszoló tippjét ajánlom én is, mert így bármikor meg tudod nézni, hogy áll az egyenleged.

2012. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!