Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bemegyek egy NAV ügyfélszol...

Ha bemegyek egy NAV ügyfélszolgálathoz?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek egy ilyen kirendelt ügyfélszolgálathoz ott kérhetnek el pénzt azért mert felteszek pár kérdést?

"az adózó szóbeli tájékoztatása az adójogszabályokról, eljárási rendről személyes megjelenés esetén"


Erre gondolok, vagy érdemes lenne inkább egy könyvelőt felkeresnem és kávézás közben feltenni neki a kérdéseimet?


Hogy működik ez az egész? Hogy lenne érdemes?

Magánszemélyként szeretnék adózni internetes eladások után vagyis erről szeretnék bővebben informálódni.


Esetleg az apeh vagy nav ügyfélszolgálatnál (helyi) tudnak ajánlani könyvelőt is?


2012. szept. 15. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kérhetnek pénzt.

De abban sem lehetsz biztos, hogy helyes választ adnak.

(még a NAV által tartott szakmai fórumokon is eltérő tájékoztatást ad 2, vagy 3 NAVos)


A könyvelő nem kávézás közben fog felvilágosítani, hanem pénzért.

Azt te sem gondolod komolyan, hogy bemégy egy ismeretlen könyvelőhöz, tájékoztatást kérsz, erre ő elkávézgat és elbeszélget veled. Az ügyvédek sem kínálgatnak kávéval és pénzt kérnek a tanácsukért (maximum ha potenciális ügyfelet lát benned, nem kér pénzt az első beszélgetésért; de akkor nem is kapsz részletest tájékoztatást)


A NAV ügyfélszolgálatán nem ajánlhatnak könyvelőt.

2012. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam ,hogy a könyvelőnek is kell fizetni a kérdésekért, de mégis mennyi az annyi? Ha jól tudom kisebb vállalkozásoknak cégeknek már 20 környékén megcsinálják az adóbevallást ,akkor egy kisebb tájékoztatás felvilágosítás mennyibe is kerülne? Amúgy köszi a választ megy a zöld.
2012. szept. 15. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:

"de mégis mennyi az annyi?"

Mennyi időt vesz igénybe a "beszélgetés"?

+ a könyvelőtől is függ, ő milyen árakon dolgozik.

"Ha jól tudom kisebb vállalkozásoknak cégeknek már 20 környékén megcsinálják az adóbevallást"

A kisebb vállalkozások, cégek általában könyveltetnek egész évben; az adóbevallás elkészítése rendszerint + 1 havi könyvelési díj.

Magánszemélynek az egyszerűbb adóbevallást (amit sokan otthon is meg tudnak csinálni minden könyvelői képesítés nélkül) rendszerint alaphangon 5ezerért csinálnak.

Ez nincs fél órás munka.


Szóval azt, hogy mennyiért ad felvilágosítást, csak az adott könyvelő mondja meg neked.

Lehet, hogy nem kér semmit; lehet, hogy elkér 10-15 ezret.

2012. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem úgy van az, kedves első válaszoló!


Igenis, a NAV ügyfélszolgálatánál a napi jogszabályoknak megfelelő válaszokat fogod napni. Ha bemégy és sorszámot kell húznod, akkor az "Általános tájékoztatás" ablakhoz kérj sorszámot. Ott vannak olyan munkatársak, akik már az összes adótörvényben részleteiben járatosak.

Pénzt nem fognak kérni, és könyvelőhöz sem fognak elzavarni.

Ha csak 1-2 konkrét ügyre vonatkozóan vannak kérdéseid, és esetleg szeretnél inkognitóban maradni bizonyos mértékig, akkor hívd az ingyenes telefonjukat:

06-40-42-42-42. Ez vonalasról.

2012. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. szept. 15. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves ma 15:06-os

Tapasztalatból mondom, hogy nem ugyanazt a tájékoztatást adják minden esetben.

Ugyanarra a kérdésre ugyanazon a napon ugyanannak az ügyfélnek 2 ügyfélszolgálatos teljesen más tájékoztatást adott.

Az pedig hogy "Ott vannak olyan munkatársak, akik már az összes adótörvényben részleteiben járatosak" csak utópia.

Jobb esetben felhívja azt a kollegát, akinek az adott kérdés a szakterülete.

2012. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány év tapasztalatából mondod, nekem közel 20 évig volt saját könyvelőirodám, akármikor akármelyik ügyfélszolgáltatot, vagy éppen a felrakott ingyenes telefonszámot hívtam, sosem kaptam tőlük "félretájékoztatást".


Persze az is igaz, hogy tudni kell, hogy milyen részletkérdés információt kell megadni nekik a kérdés mellé ahhoz, hogy valóban azt a választ kapjuk meg, amire szükségünk van. Ugyanis az adótörvényekben nagyon sok esetben az egyik konkrét ügyre az egyik §, másik esetben egy másik § az irányadó. Ezért jobb, ha az ember élőben, sőt ha van az üggyel kapcsolatban valami konkrét irománya, dokumentuma azt is viszi magával, és akkor már biztos, hogy a megfelelő infót adják.


De ismétlem: sem a saját városomban levő Kirendeltségen, sem a Megyeszékhelyi Ügyféltájékoztató, sem az ingyenes számon nem kaptam más-és más választ, ugyanarra a kérdésemre.

2012. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy 20 év alatt nem futottál bele ilyenbe, de hidd el, hogy van.

Kicsit elgondolkodtató, hogy ha két NAVos ugyanazon ügyön az ügyfél előtt kell el vitázni azon, hogy mi a helyes válasz és mindkettő mást állít.

Vagy amikor azt mondja, arra, ha bemutatod a jogszabályt, hogy "ja, tényleg, ez az új jogszabály bekavart most"

Vagy ad egy tájékoztatást és pár óra múlva amikor ismételten beszélsz vele, akkor azt mondja, hogy "ha még nem csinálták meg, akkor ne csinálják úgy, mert úgy nem jó"

Ha nem velem történtek volna, lehet, én sem hinném el, hogy megtörténnek ilyenek.

Csak aztán beszélgetések során kiderül, hogy egyáltalán nem ritka és egyedi esetekről van szó.


Te higgy nyugodtan az első tájékoztatásnak, én inkább megkérdezem többször és megvitatom más szakemberekkel is.

2012. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!