Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Végrehajtónak elég, ha bemutat...

Végrehajtónak elég, ha bemutatok egy ügyvéd által írt és hitelesített vagyonnyilatkozatot, hogy lakástulajdonos vagyok és ami a lakásban van ingóságok az enyémek? Nem én vagyok az adós, akihez tkp. jön a végrehajtó. Bővebben:

Figyelt kérdés
Nem én vagyok az adós, aki az adós, az én lakásomban él, de ez a tartózkodási helye. Mivel a párom (nem vagyunk bejelentett élettársak) tartozik pénzbírsággal, nem volt eddig jövedelme, így nem tudta kifizetni és már végrehajtó jött, de éppen nem voltunk otthon és hagyott iratot, hogy legközelebb jön foglalni a bírság értékében. Csakhogy a páromnak a lakásban nincs semmije, hogy is lenne, ha nem volt jövedelme eddig, hogy valamit vehetett volna magának. Minden az enyém (ingóságok) és a lakás is. Lakcímkártyáján tartózkodási helyként a lakásom címe van feltüntetve.
2009. júl. 31. 16:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtónak ha ezt elmondod, amit itt, akkor nem fog foglalni.

Az ügyvéd által írt és hitelesített vagyonnyilatkozat ebben az esetben semmit nem ér. Az ügyvédi papír magánokirat, olyan mintha te és két tanú írná.

A legjobb, ha IGAZOLNI tudod az adott tárgyak származását, de bőven elég, ha a vagyoni helyzeted feltárod a végrehajtó előtt.

Ha meg foglalna ettől függetlenül is, akkor már a foglaláskor mond, hogy igényperre mész vele az adott ingóság tekintetében. Ez általában hatni szokott.

2009. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!