Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » APEH tartozásnál mikor várható...

APEH tartozásnál mikor várható, hogy bekopog a végrehajtó?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy levelet,hogy haladéktalanul rendezzem a tartozásom (100.000 Ft) egy összegben, (Nem fizettem TB-t mikor nem voltam bejelentve)így elkerülhetem a végrehajtást és a további kamatot! De nem tudom egy összegben ezt kifizetni, előbb hívtam őket, részletfizetés nem megengedett! Ilyenkor mit lehet tenni? Ha tovább kamatozik, az nem annyira zavar, mint hogy Rátörnek a szüleimre (állandó lakcímem náluk van).Mikor kezdik meg a végrehajtást?

És ha magamtól elkezdem részletekben kifizetni, az lehetséges? Vagy mit csináljak? Ezért vegyek fel hitelt?

Kérlek segítsetek!


2011. szept. 15. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Írj egy levelet, hogy nincs állandó munkahelyed. Ez az összeg pedig veszélyezteti a mindennapi megélhetésedet.

Ha nem vagy bejelentve, még hitelt sem adnak.

2011. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az apeh.hu-n van fenn nyomtatvány, amin kérhetsz részletfizetést, fizetési halasztást, elengedést.

Kérelmezd meg.

Az, hogy telefonon mit mondtak, nem számít.

Nem az fogja elbírálni az ügyed, aki a telefonos tájékoztatást adja.

Magánszemélyeknek könnyebben adják bármelyik fizetési könnyítést, mint vállalkozásoknak.

Az elbírálás ideje alatt pedig nem indítanak végrehajtást.

2011. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen!
2011. szept. 15. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!