Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi ez az egész nav levél a...

Mi ez az egész nav levél a tb-vel kapcsolatban? Mióta kötelező a tb fizetése?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy levelet a nav-tól az adóbevallásom miatt.Én 2010 novemberétől dolgoztam 2011 áprilisáig,rendesen bejelentve.Utána áprilistol semmit nem csináltam,szeptembertől pedig tanulok.Meg lett csinálva az adóbevallásom 2011 január és februárjára,mert a cég eltünt nekem meg költözés miatt nem volt meg minden fizetési papir.Erre a levélben az szerepel,hogy eü-i szolgáltatási járulék nem lett fizetve 2011.01.01től 2012.09.12ig.Ez most mi a fene,hiszen a munkáltatónak fizetnie kellett utánam,de az iskola is fizeti a tb-t.Ezerszer voltam már idén dokinál és nem jelzett neki a gép sosem,hogy gond van a tb-vel.Én kb 2 évet mikor nem dolgoztam,munkanélkülinek sem voltam bejentve és nem is tanultam,akkor sem volt végig külön fizetve a tb-m és akkor nem volt gond.Valaki nem tudja most mi is ez akkor pontosan?
2012. szept. 27. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Valami bibi csak lehetett a bejelentéseddel, mert ha minden rendben lett volna jelentve a munkáltatód által a NAV felé, akkor nem fogadták volna el az adóbevallásod (kevesebb jövedelmet vallottál be)

Milyen suliban tanulsz? Jogosult vagy diákigazolványra? Nappalis vagy?

"Én kb 2 évet mikor nem dolgoztam,munkanélkülinek sem voltam bejentve és nem is tanultam,akkor sem volt végig külön fizetve a tb-m és akkor nem volt gond."

Akkor be voltál jelentkezve TB fizetésre?

2012. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nappalis vagyok,szakképzésen.Mikor 2 évet halasztottam és munkát se találtam,egy darabig nem volt tb-m.De tavaly óta sulizok,meg most is,tehát kell lennie tb-mnek.A bevallás nem lett jól beadva,mivel a cég elköltözött és nekem meg nem volt meg minden fizetési papir és az se,ami kell a bevalláshoz.És mivel a cégnek semmi elérhetősége nem volt,csak egy cím,igy erre küldtem levelet,de visszajött a levél,hogy nem vették át.Ilyen esetben most mi a fenét csináljon az ember?Voltam benn akkor már a nav-nál,hogy egyszerűen nincs semmi a cégről,azt mondták oldjam meg egyedül...Utána küldtem levelet ajánlva,ami visszajött.Ennél több mindent én sem tudtam tenni.És mivel lassan megszületik a babánk,így ebben az évben én voltam rengetegszer dokinál már és sose jelezte nekik a tb gondot.
2012. szept. 28. 06:23
 3/6 anonim ***** válasza:

A válaszodból sem derül ki, hogy a 2 év halasztás alatt hogy alakult a bejelentkezésed.

A halasztás alatti időszakban hol volt jogosultság a TBre, hol nem. Mint minden törvényt ezt is legalább évente változtatják.

A 45 napos passzív jogosultság viszont állandó (nem kellett rögtön fizetned)

Az sem mindegy, hogy be voltál jelentkezve és nem fizettél mindig, vagy nem voltál bejelentkezve és nem fizettél, és ebben az utóbbi esetben kellett-e volna fizetned egyáltalán.

Az biztos, hogy az adóbevallásod nem lett jól beadva, mert vagy nem voltál már bejelentve és azt a 2 hónapot sem jelentett a céged a NAVnak, vagy be voltál jelentve és 4 hónapot küldött bevallásban (ekkor viszont már felszólítottak volna, hogy nem jó az adóbevallásod)

A kilépő papírjaidon rajta kell lennie a munkabéred összegének is, az előző év és az aktuális év viszonylatában, hónapokra lebontva.

Most meg nem biztos, hogy bejelentett a sulid. Vagy egyszerűen rosszul adta be, vagy rosszul dolgozták fel a bejelentését.

De amiket írsz, abból nem lehet megállapítani, hogy mi van.

Nyiss egy ügyfélkaput, azon meglátod a jogviszonyaid kezdetét és végét (a passzív jogosultságokat nem) valamint a járulék adataidat is meg tudod nézni.

Ezeket összehasonlítod az valós adataiddal és az eltérést az ügyfélkapun keresztül jelezni tudod. ha eltérés van, felszólítják a (volt) munkáltatót, iskolát, hogy tisztázza a helyzetet.

A volt céged lehet, hogy más helyre költözött, nézd meg az e-cegjegyzek.hu-n.

Az, hogy az orvosnál nem jelezte a rendezetlenséget, adódhat abból is, hogy most lett módosítva a státuszod (vagy nem ellenőrzött az orvos)

2012. szept. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltam a Nav-nál ma.A gond,hogy valahogy bejelentődtem,hogy fizetem magamnak,de hogy hogyan,az jó kérdés.A 2011.januári összegek ütik egymást,mert 2 bevizetés és 2 tartozás van.A suli időre meg kell kérnem igazolást,mikortól vagyok tanuló,mert ki kellett volna jelentkeznem a saját fizetésről.De hát fene se tudja ki jelentett be engem,hogy majd fizetem magamnak.Mert ahogy munkám lett,az magátl elintéződött és amikor ott hagytam a helyet,akkor jelentődtem be valahogyan rá 3 hónapra.
2012. szept. 28. 11:01
 5/6 anonim válasza:

2007 április óta MINDEN 18 éven felüli magyar állampolgárnak KÖTELEZŐ fizetni a TB-t, kivéve ha nappali tagozaton tanuló diák,vagy nyugdíjas, vagy rokkant nyugdíjas.


De ha nem tanul az illető akkor kötelező,akkor is ha nem dolgozik.


Az, hogy 2 évig nem vették észre nálad, az csak az APEH vagyis most már NAV lassúsága miatt lehet (gondolom)....

Nem mindent vesznek észre azonnal (más ügyekben sem)....

De jobban jársz ha befizeted azonnal amivel tartozol, mert minél tovább halogatod, annál több lesz a kamat amit rátesznek.

Ugyanis a "nem fizetőktől" utólagosan is behajtják a be nem fizetett TB-t.

Sajna ez a szabály.


Legszívesebben én sem fizetném....mert az égvilágon semmi hasznom nincs belőle....de mégis kötelező sajnos....

2012. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 2 év halasztásom alatti idővel nem volt gondjuk,de mint kiderült ez is mind csak azért volt,mert nem jelentkeztem ki.De amikor legelsőnek bejelentkeztem,akkor azt mondták,hogy nem kell külön kijelentkezni se munkahely,se iskola találásával.Aztán most derült ki,hogy mégis...
2012. okt. 1. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!