Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy papírt az apehtől...

Kaptam egy papírt az apehtől miszerint tartozom nekik, ezt tudtam is. Tudná ezt valaki értelmezni? Képpel. Mi az, hogy adónemen többlet?

Figyelt kérdés

Most akkor 82 ezret vagy 50et kell befizessek, vagy most mivan?

[link]



2012. szept. 27. 15:41
 1/6 A kérdező kommentje:
vagy esetleg mind a kettőt?
2012. szept. 27. 15:59
 2/6 anonim ***** válasza:

A kettő különbözete a jelen pillanatban fennálló tartozásod.

A különbözetet kell befizetned, az 50ezrest meg átvezettetned a 80ezresre (a 138 késedelmi pótlékról a 124 eü.szolg. járulékra)

Van az átvezetési kérelemhez nyomtatvány a honlapjukon.

2012. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. szept. 27. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, tehát előírtak Neked egészségügyi szolgáltatási járulékot 127.170,- Ft-ot, mint befizetnivalót. Erre befizettél: 44.730,- Ft-ot, tehát ezen a számlán 82.440,- Ft-nyi tartozásod áll fenn.


A késedelmi pótlék számlán előírtak 389,- Ft-nyi befizetnivalót, ezzel szemben erre fizettél 50.550,- Ft-ot. Tehát 50.161,- Ft-nyi többlet-befizetésed van a késedelmi pótlék számlán.


A tényleges tartozásod így: 32.279,- Ft az egészségügyi szolgáltatási járulék számlával szemben, de ehhez átvezetést kell kérned, hogy a késedelmi pótlék számlán lévő 50.161,- Ft többletet könyveljék át az egészségügyi szolgáltatási járulék számládra, majd be kell fizetned a fennmaradó 32.279,- Ft-ot az EGÉSZSÉGÜGYI SZOLGÁLTATÁSI JÁRULÉK-hoz tartozó NAV bankszámlaszámra.

2012. szept. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez igazán részletes volt. Köszönöm szépen.:) Én nem nagyon értek ehhez.
2012. szept. 28. 12:49
 6/6 L.Thomas válasza:

De azért a(+) és (-) jeleket ismered nem ???

Tartozás amit még kell fizetned, többlet amennyivel többet fizettél be !

2012. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!