Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A problemam a következö...

A problemam a következö adotartozäsom van az apehfele mint egyeni vällalkozo, kerelmet lehet irni?

Figyelt kérdés
Viszont se munkahelyem mär egy ideje, se vagyonom semmim sincs. Lehetne meltänyossägi kerelmet irni. Vagy ebben az esetben ez nem megy? . Illetve a szüleim vagyontärgyait nem foglalhatja le az apeh ugye?
2012. szept. 28. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Sürgősen adj be egy kérelmet,amelyben leírod a körülményeidet,és erre való tekintettel kéred a tartozásod méltányosságból történő elengedését. Részletfizetést is kérhetsz,de ha nincs kilátás semmire amiből teljesíteni tudod,akkor valószínű hogy azt nem adnak. Viszont ha nincs vagyonod:ingó-ingatlan, bankszámlád,üzletrészed valamilyen cégben, munkahelyed, akkor nincs miből végrehajtani.Valószínűleg így behajthatatlannak nyilvánítják a tartozásod,amit évente felülvizsgálnak. Az esedékességtől számított 5 év múlva elévül.
2012. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nekem is van tartozásom,de magányszemélyként,1 évnyi tb tartozásom van,de nincs munkahelyem,nekem is mondták,hogy lehet vmi kérelmet írni,arra lennék kíváncsi,hogy azt,hogy kell,mit kell bele írni meg ilyenek,vagy neten van fent ilyesmi?
2012. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
fogalmam sincsen..en is azt keresem mär napok ota, azota mär megkerestem egy irodät mely hirdeti magät, hogy segitenek ilyen ügyben, märmint kerelmek kidolgozäsäban, persze penzert, es räadäsul ö meg azt is oda irtam,hogy cselekedjek fizessek neki mert a szüleim dolgai veszelyben vannak...na most akkor nem ertem....
2012. okt. 5. 08:39
 4/4 anonim ***** válasza:

A NAV honlapján fenn van a nyomtatvány (10FAM01), azt kell beadni. Részletes súgója van, annak segítségével ki tudjátok tölteni.

Előbb az ÁNYKt kell letölteni (az is ott van a lap alja felé), azután a nyomtatványt, majd a súgóját.

Itt a link, ahonnan le tudjátok tölteni: [link]

Ha nem nyitja meg innen, akkor:

nav.gov.hu

lap alján: nyomtatványkitöltő programok

Keresett kifejezés a nyomtatvány megnevezésében: 10FAM01

2012. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!