Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakásbérbeadás előtt be kell...

Lakásbérbeadás előtt be kell jelentkezni az APEH-hoz?

Figyelt kérdés
...vagy elég utólag bevallani? (magánszemélyként)
2012. okt. 6. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Be kellene, de nagyon kevesen teszik meg. Gondolom nem szorul különösebb magyarázatra hogy miért. Ha neked anyagilag nem nagy érvágás ez után adózni, és rosszindulatú szomszédaid vannak, akkor tedd azt.
2012. okt. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ha már egy hónapja kiadtam és most jelentem be?

..én úgy olvastam a NAV honlapján, hogy csak utólag kell bevallani.

A családi kedvezmény miatt úgysem kell fizetnem, a szomszédokkal meg már voltak jogi dolgaim.

2012. okt. 7. 11:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha magánszemély ingatlan ad bérbe, akkor egy pár éve már nem kell rá adószámot kérni. Tehát nem kell bejelentkezni. Elég, ha fizeted negyedévente az adóelőlegeket, majd év végén bevallod, és rendezed utána a különbözetet (ha lesz).


Akkor vagy kénytelen adószámot kérni az adóhatóságtól, ha nem magánszemélynek adod ki az ingatlant, hanem például egy gazdasági társaságnak, aki számlát kér a bérleti díjról Tőled, hogy a könyvelésében el tudja számolni. Ahhoz, hogy számlát tudj adni, kénytelen vagy adószámot kérni, mert csak annak birtokában kapsz a nyomtatványboltban számlatömböt.


Ha ilyenről nincs szó, akkor nem kell már bejelentkezni az adóhatósághoz adószám igénylése miatt az ingatlan bérbeadási tevékenységhez.

2012. okt. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ.
2012. okt. 8. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!