Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy ingatlan bérbeadása után...

Egy ingatlan bérbeadása után mennyit kell adózni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 18. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A bevétel és a költségek különbözeteként jelentkező pozitív összeg után 16 %-ot.
2012. okt. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy ingatlan bérbeadásakor nekem milyen költségeim keletkeznek? Nekem csak bevételem van, hiszen a rezsit illetve az esetleges ingatlanban keletkezett károkat is általában az a személy állja, akinek az ingatlant bérbe adom. Például, ha én kiadok egy lakást 100 ezer forint plusz 20 ezer forint rezsiért, akkor nekem abból személy szerint mennyi hasznom lesz? Miből kell adóznom, és hány százalékot?
2012. okt. 19. 02:53
 3/6 anonim válasza:
Na ne viccelj már!Nem a bérlőt terheli,ha pl elromlik a villany,vagy a csap,vagy leamortizálódik a lakás,és ki kell festetni,vagy elromlik a mosógép...Ezeket a tulajdonos kell hogy megcsináltassa,nem a bérlő.
2012. okt. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, abban az esetben, ha nem a bérlő a hibás az esetleges károkért, akkor én fizetem, de ha a bérlő okozta a kárt, akkor azt neki kell megtérítenie.
2012. okt. 20. 00:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Jellemzően előforduló és költségként elszámolható kiadás lehet például az ingatlan fenntartásával, rendeltetésszerű használatával kapcsolatosan felmerülő rezsiköltség, ha a bérleti szerződét úgy kötik meg, hogy a bérlő a bérleti díjon felül a közüzemi díjakat is megtéríti a bérbeadó részére (a bérbeadásból származó bevételnek része a bérlő által fizetett költségtérítés is, tehát a rezsi összege). Ha a közüzemi számlák a bérlő nevére szólnak - mert átíratják az ő nevére -, akkor a bérlő által fizetett rezsi összege a bérbeadónál nem számít bele a bevételbe. Elszámolható például még költségként a tevékenység célját szolgáló tárgyi eszköz értéke a kiadás évében, ha az a 100 ezer forintot nem haladja meg, valamint ezen eszközök üzemeltetésének, javításának, karbantartásának, felújításának költsége is, stb. A költségeket minden esetben a nevedre szóló, szabályosan kiállított számlával igazolni kell. Ha saját magad végzed a javítást, akkor nem tudod annak "költségét" levonni a bevételedből, mivel nem lesz róla számla, maximum a hozzá beszerzett anyagról.


Ha Te kiadod az ingatlant 100 ezer + rezsiért, akkor a bevételed a 100 ezer + rezsi lesz, mivel a rezsit is a "kezedbe" nyomja a bérlő, amelyet aztán Te tovább fizetsz a szolgáltató felé, és amelyről Neked lesz a nevedre szóló számla, vagy egy befizetési csekk, vagy valami más hivatalos papír, amelyből megállapítható, hogy hova fizettél, mit, mikor és beazonosítható vagy rajta (szerepel rajta a neved). Ezeket le is vonhatod a bevételeddel szemben, így marad - ha már költséged nem lesz abban a hónapban - a 100 ezer forint jövedelem. Ennek adója 16 %: 16.000,- Ft.


Negyedévente meg kell állapítani a keletkezett bevételt, valamint a költségeket, és a kettő különbözeteként az adóköteles jövedelmet, majd annak 16 %-át adóelőleg címén befizetni az államkasszába.


Év végén pedig elkészíted az egészről az adóbevallást, és rendezet - ha lesz - az adókülönbözetet.

2012. okt. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az adó per pillanat 16%, de 1 millió felett 14%-os eho-t is kell fizetni.


A legjobb, ha a bérbeadó adószámot vált ki, mert önállóan tudja intézni az adóügyeit, nincs kvázi gyámság alatt.


A NAV honlapján van egy tájékoztató füzet: Ingatlan bérbeadásának alapvető szabályai:

[link]


Adóbevallást kétféleképpen tudsz csinálni:

1. átalánnyal számolva

Ez a legegyszerűbb, mert 10%-os költséget levonsz a bevételből, és a megmaradó összeg után fizeted az szja-t.


2. tételes költségelszámolást alkalmazva.

Itt bevétel és költségnyilvántartást kell vezetni.

Arra figyelj, hogy a költségek között évente 2% értékcsökkenési leírás számolható el (az ingatlan eredeti vételi árát kell figyelembe venni).

Ezt például a legtöbb könyvelő nem tudja, csak néznek, mint borjú az új kapu előtt, pedig benne van az Szja törvény 17.§.-ában.


Olvasd el ezt a cikket is:

[link]

2013. júl. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!