Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítene valaki értelmezni a...

Segítene valaki értelmezni a bérpapírom?

Figyelt kérdés

Első bérpapir életemben, és nem igazán értem miért ennyi az annyi.

A bruttóm 150., start plusz al vettek fel, én veszem igénybe a családi adókedvezményt, 1 napot nem voltam októberben azon a szombaton ami munkanap volt 23-a után asszem 27 volt.

Én a neten a bruttó nettó bérkalkulátorban 108ezret számoltam, ehhez képest 98250ft van a bérpapiron. Miért lett kevesebb 10 ezerrel majdnem??



2012. nov. 6. 14:22
 1/8 A kérdező kommentje:

összes járandósság 150e

korrigált levonás 51750

szja 24e

teb jár. 6e

peb jár.4500

nyugd jár 15000

munkaer piaci jár 2250



Most akkor ebben már benne van a családi adókedvezmény vagy elfelejtették?

2012. nov. 6. 14:25
 2/8 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezmény figyelembe vétele hiányzik. Ezért szólni kell. Korrigálják és kész. Ha tényleg Neked jár, akkor javítani fogják.
2012. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vették figyelembe a családi adókedvezményt.

Az SZJA 16%, 150ezer 16%-a 24ezer. Ebből kellett volna levonni a kedvezményt.

Szólj nekik, hogy nem vették figyelembe.

2012. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szóltam, és kapkodtak is a fejükhöz, hogy elfelejtették berögziteni, és most megcsinálták , hogy novemberi bér már jó legyen, de ezt a mostanit már nem tudják ideadni álitólag mármint azt a hiányzó 10 ezret csak majd tavasszal a bevalláskor kapom vissza.

Normális ez igy??????

2012. nov. 6. 14:40
 5/8 A kérdező kommentje:
pedig leadtam nekik a papirt és elfelejteték beállitani abba a rendszerbe amit használnak:(
2012. nov. 6. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:
hat ha mar leadtak viktorbacsinak a sarcot, nem tudnak mit csinalni. Majd vissza kapod, bar csak jovore akkor mar kevesebbet fog erni:)
2012. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De tudna mit csinálni. A következő béredben téves adólevonás miatt korrigálná a levonandó adót. Csak ez macerás a bérszámfejtésnél és a bevallásnál is. A mi könyvelőnk megcsinálta.

Jövőre rögtön február elején add be az adóbevallásod és akkor már március végén, április elején visszakapod ezt az összeget. Ha a munkáltatói adóbevallásra vársz, vagy magad csinálod, de csak a bevallási határidő végén adod be, akkor csak júniusban kapod vissza.

2012. nov. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem vagyok önadsózó, könyvelő szokta csinálni.
2012. nov. 7. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!