Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Januártól 4órában vagyok...

Bacsis lászló kérdése:

Januártól 4órában vagyok részmunkaídőben bejelentve,2gyerekem van. Brutto bérem 47000FT Nekem jár adókedvezmény?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy 4 órára a bruttó 47 ezerből adózol? Ha nem akkor miből kérnél adókedvezményt??
2012. nov. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Járni jár ha adózol.
2012. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Családi kedvezmény annak jár, aki a háztartásában gyermeket tart el. És az tudja igénybe venni, akinek adóköteles jövedelme van. Mivel a 47.000 Ft-od is adóköteles, ezért igen, jár. Ha Neked 2 gyermeked van, akkor havi 125.000 Ft ADÓALAPOT! csökkentő kedvezményt vehetsz igénybe. Mivel a Te adóalapod csak 47.000 Ft, ezért a családi kedvezmény figyelembevételével lenullázódik az adóalapod, így adóelőleget sem kell fizetned év közben. A 47.000 Ft-nak 7.520,- Ft lenne az adója, ennyivel többet viszel haza havonta azzal, hogy igénybe veszed ezt a kedvezményt. Mivel nem tudod teljes mértékben kihasználni (nincs legalább 125.000 Ft az adóalapod), ezért ha van egy másik jogosult is, akkor vele megosztva igényelheti a fennmaradt rész után a családi kedvezményt akár év közben, de lehet úgy is, hogy csak év végén az adóbevallásban, utólag.
2012. nov. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ezt a választ kerestem a neten vagy 2 órán keresztül de nem találtam semmi információt.

Csak ide kellet feltennem a kérdést és itt a hasznos válasz.

köszönöm.

2012. nov. 13. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!