Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tehetünk, ha nem fizettük...

Mit tehetünk, ha nem fizettük az egészségbiztosítási járulékot?

Figyelt kérdés

A férjem 2006-2011-ig külföldön dolgozott. Saját maga, egyénileg ment ki, nem munkaügyi központon és nem közvetítő cégen keresztül, valamint nem is magyar cég alkalmazottjaként. Volt bejelentett munkaviszonya, adóvisszatérítést is kapott a cégtől.

2007-ben levelet kaptunk az APEH-től, hogy fizesse a havi egészségbiztosítási járulékot (akkor még ha jól emlékszem, havi 4.350,- Ft volt) Én egy évig becsülettel utaltam is a pénzt a sárga csekken, ám a párom azt mondta, hogy többet ne fizessek, mert ott be van jelentve és két helyre felesleges.

Most a NAV kiküldött egy tértivevényes levelet, mely szerint az elmaradt befizetéseket és azok kamatait (ami mostanra 245.000,- Ft) fizessünk be, valamint küldték a Földhivatalnak címzett levelet is, melyben közlik, hogy jelzálogjogot jegyeztek be a házunk férjem tulajdonát képező hányadára.

Kérdésem az lenne, hogy ez esetben elfogadja-e a NAV a külföldi adólevonásokról szóló igazolást (ami angol nyelvű)? És mit jelent pontosan az, hogy jelzálogjogot tettek a ház 1/2 részére? Nekünk eddig sem banki kölcsönünk, sem lakáshitelünk sem egyebünk nem volt, én nem tudom, hogy ez mit jelent? Kitehetnek bennünket az utcára? És mi van akkor, ha nem fizetjük be a 245.000,- Ft-ot, mert a férjemnek jelenleg itthon nincs munkaviszonya. Illetve feketén dolgozik., de remény sincs rá, hogy a vállalkozó bejelenti.


2012. nov. 14. 13:27
1 2
 11/12 anonim válasza:
Na mi volt a navnál?
2012. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudtunk elmenni, mert a kisfiam hányásos hasmenéses beteg lett, már kedd óta itthon vagyok vele táppénzen. Kedden viszem vissza az orvoshoz, akkor fogok kérni új időpontot. Remélem, hamar kapok és addig nem lesz beteg a kicsi.
2012. dec. 1. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!