Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallást ki kell nekem...

Adóbevallást ki kell nekem tölteni vagy nem?

Figyelt kérdés
Tavaly dolgoztam tanulóként egy étteremben, tanulószerződéssel. Ami 2012. szeptemberel megszünt. Azóta nincs jövedelmem és az előtt is ösztöndíjat kaptam. De most januárba kaptam adóbevallási papírt. Mit csináljak vele? Ki kell nekem tölteni?

2013. jan. 21. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A munkáltatód fog küldeni egy adókimutatást neked, azalapján kell majd kitölteni. És az ösztöndíjat is fel kell tüntetni mint adómentes bevétel.
2013. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt automatikusan küldök..vagy nekem kérnem kell?
2013. jan. 21. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ösztöndíj adómentes, tehát nem kell az adóbevallásban feltüntetni.

Vagy a munka megszüntével kaptál egy kimutatást a Téged foglalkoztató munkáltatóhoz az adóbevallás miatt, vagy majd mostanában fognak küldeni egyet. Ha kapsz ilyet, akkor kell adóbevallást készíteni.

Ezt nem kell kérni, ezt a munkáltató köteles kiadni, elküldeni.


Azt azért jó lenne tudni, hogy mit értesz tanulószerződés alatt. Általában a diákoknál "képzavar" van a fogalmak terén.

Viszont az általában igaz, hogy ha adóköteles jövedelmet szereztél (akár 10 Ft-ot is), akkor adóbevallást is kell készíteni, egy-két esetet kivéve.

2013. jan. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Múlt héten voltam az egyetem TO-ján, azt mondták hogy hiába nem adóköteles, az ösztöndíjat is fel kell tüntetni.
2013. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég érdekes, amit mondtak, már csak arra lennék kiváncsi, hogy melyik sor, melyik oszlopába, ugyanis adómentes bevételnek/jövedelemnek soha nem is volt rubrika az adóbevallásban...
2013. jan. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!