Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi szabi jár nekem végül...

Mennyi szabi jár nekem végül is, és nagyjából mennyi pénzt fogok kapni? Lent kifejtem!

Figyelt kérdés

2009 júliusában lettem terhes, mivel a munkaköröm olyan volt, hogy veszélyeztette volna a terhességem, és másikat nem tudott a cég biztosítani, ezért 2 hónapos terhesen felvett a dokim táppénzre. Egészen a szülésig táppénzen voltam. 2010 márciusban született meg a lányom, fél év Tgyás, 2 év Gyed, most Gyes március 21-ig. Időközben a cégemet felszámolták, tehát nincs hová visszamennem dolgozni, ezért a felszámolóbiztos azt mondta, hogy ha a gyerek betölti a 3. évét, 3 évre visszamenőleg kifizetik a szabadságaimat. Arra lennék kíváncsi, hogy hány nap szabi jár, és, hogy számolják ki mennyi pénzt kell kapnom?

Ha valaki segítene, nagyon boldog lennék! Köszönöm!



2013. jan. 28. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy, és mennyivel voltál felvéve? Mert ezek nélkül nehéz kiszámolni a szabid napjait és az összeget.
2013. jan. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Három évre biztosan nem jár szabi.

Mint az előző válaszadó írta, tudni kell,hogy hány éves vagy, a szülés évében hány nap szabadságot vettél ki. Nagyon korrekt választ itt fogsz kapni:


[link]

2013. jan. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, azt kell tudni, hogy 2009. évben hányadik életévedet töltötted be, valamint, hogy 2009. évben hány nap szabit vettél ki a keresőképtelenséged napjáig.

Szülés: 2010. március 21. Igaz?


Jár 2009. évre az egész évi szabadság, 2010. évre az egész évi szabadság, 2011. évben szeptember 21-ig. Tovább nem.

2013. jan. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

23 éves voltam 2009-ben amikor a terhes lettem. Szabit egyáltalán nem vettem ki, nem volt rá szükség. Ha minden igaz, 84.000Ft bruttóval vettek fel (minimál bérrel), de (most is) amikor emelkedett a minimálbér összege, kaptam a felszámolóbiztostól egy levelet, hogy emelkedett a személyi alapbérem összege, most pl. 99.000 párszáz forintra.

Köszönöm mindenkinek!!

2013. jan. 29. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:

2009. évben jár Neked az életéved alapján 20 nap

2010. évben: 20 nap

2011. évben: 21 nap


A szabadságra jogosító idők:

2009. egész év (20 nap)

2010. egész év (20 nap)

2011. év a GYED első évének végéig, szeptember 21-ig (15 nap)

Ez összesen: 55 nap, amelyből nem vettél ki egyet sem.

Ennyi bennmaradt, időarányos szabadság jár.

Nem vettem figyelembe a gyermek után járó pótszabadságokat, mivel nem tudom, hogy 2011. év előtt a két szülő közül ki kérte a gyermek után járó pótszabadságot.

Ha Te kérted, akkor kb. 6 nappal több jár, mint 55 nap.

Minden évben két nap a gyermek után járó pótszabadság.


Az összeget csak pontatlanul tudom meghatározni, ahhoz a fenti infó kevés.

Jelenleg 99 ezer forint a havi bruttó béred. Mivel nem az évekkel ezelőtti béred alapján fogják kiszámolni, ezért ezzel kell számolni.

A fenti összeg órabérre átszámolva 569,- Ft-ot jelent.

Az 55 nap szabadság figyelembevételével olyan 250 ezer forintot jelent bruttóban a szabadságod megváltása.

Kihangsúlyozom: Ez csak egy elnagyolt számolás, de megközelítőleg ilyen összegről van szó.

2013. jan. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, még ha elnagyolt is a számítás, legalább van némi fogalmam róla. :)
2013. jan. 30. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!