Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen esetben kell adóbevallá...

Milyen esetben kell adóbevallást csinálni? A kérdést bővebben kifejtem.

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, diákmunkán vagyok. Kaptam a közvetítőtől levelet, amiben az adóbevalláshoz szükséges igazolást kaptam meg. Ennél a szövetkezetnél csak 1 alkalommal dolgoztam és 5000 alatt kerestem.

Az APEH-től viszont semmiféle levelet nem kaptam hogy kéne vallanom vagy nem.

Úgy tudom ma van a határidő, és eddig mindenki szerint nem kellet megcsinálnom, ma viszont hallottam hogy minden esetben kell.

Szerintetek?

Ha igen, utólag még megtehetem? Van türelmi idő 20-a után?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. máj. 20. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen el kell késziteni.. türelmi idő igazából nincs.. de ha 20-a után 1-2 két nappal érkezik be akkor még nem szoktak büntetni.

Az adóbevallás csonagot az apeh ügyfélszolg.-nál lehet kapni.. vagy a másik lehetőség

le kell tölteni a bevallás ürlapot--

leirom alépéseket:


1. ) java 1.6-os kell.. az oldal tetején olvasható

2.lépés: ÁNYK - AbevJava ----- Letöltés

[link]


3.lépés: a 1053 nyomtatványt kel letölteni..

JNLP

1053 Java WebStart - kattintson ide a telepítéshez

JNLP

1053 Java WebStart - kattintson ide a telepítéshez


Az igazoláson szereplő adatokat be kell irni.. az 1.sorba.. a nyomtatványba. A nyot. felső sorban található ikokok között van elhelyezve az Ellenőrzés ikon, vagy a Pipa.. katt rá és kiirja hogy helyes e a bevallás.

Utánna mentés és ki lehet nyomtatni.

2011. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kell adóbevallást készítened, mivel adóköteles jövedelmed volt. 20-a a határidő, türelmi idő nincs, ha késel a bevallással bírságolhatnak, de igen-igen csekély az esélye, hogy tényleg meg is bírságolnak.


Az Apeh-tól azért nem kaptál semmit, mert korábban nem nyújtottál be bevallást.

2011. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor rögtön neki is látok, nehogy aztán pórul járjak :D

2011. máj. 20. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!