Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóznom kell? Ez most hogy van?

Adóznom kell? Ez most hogy van?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő lenne: 2011-ben leérettségiztem és megmaradt a tanulói jogviszonyom,folytattam abban az iskolában a nyár után tanulmányaim,az alatt a nyár alatt találtam munkát-mely után adóznom is kellett aztán 2012-ben! Viszont 2012-ben már nem dolgoztam,miután végeztem az 1 éves képzéssel,elkezdtem munkát keresni,nem találtam. 2013-ban,azaz idén találtam munkát,már 2 hete ott dolgozom,ma jött 1 adózásról szóló boríték! No de én tavaly már nem dolgoztam sehol ugye,2012-ben! Akkor miért küldenek papírt? Kell adóznom,mert nem dolgoztam??

2013. jan. 29. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem volt bevételed, kitöltöd nullával, és kész.
2013. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mostmár benne vagy a nav rendszerében. Nekem a diákmeló ota jöttek a navos levelek ,de mivel nem volt bevételed tényleg nulákkal küld vissza.
2013. jan. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel a 2011. évre vonatkozóan adtál már be adóbevallást, ezért az adóhatóság rendszere automatikusan küldött a 2012. évre vonatkozóan is bevallási csomagot.

Ha Neked 2012. évben nem volt adóköteles jövedelmed, akkor nem kell vele foglalkozni, NULLÁSAN SEM KELL KITÖLTENI! Odaadhatod olyannak, akinek szüksége van rá, de nem kapott bevallási csomagot.

2013. jan. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!