Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tudnátok telefonszámot adni...

Tudnátok telefonszámot adni hogy honnan kérhetek csekket ha magam után fizetem a egészségügyi hozzájárulást? (6660Ft-ot)

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Telefonon nem annyira tudod intézni. Be kell menni a NAV-hoz, és ott regisztrálnak, és küldik a csekket.
2013. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Telefonon nem küldenek csekket, de ha bemész a NAV-hoz adnak neked.
2013. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ha bonyolult bemenned az ügyfélszolgálatra, akkor ezt a nyomtatványt nyomtatsd ki, töltsd ki értelemszerűen, és add fel nekik postán. Ha a 2-es oldalon azt jelölöd, hogy a csekket postán kéred, akkor kb. 10 nap és meg is kapod.

2013. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
én viszek neked csekket, ha ennyire lusta vagy!
2013. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy lusta, a NAV-nak nincs minden településen ügyfélszolgálata, ahova csak egyszerűen be lehet sétálni. Meglehet, hogy neki egy ilyen út busszal, vonattal esetleg 3-4 órát is igénybevesz, plusz az ottani sorbanállás.
2013. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy először be kell jelentkezned a NAV-hoz Egészségügyi Szolgáltatási Járulékra (12T1011 nyomtatványon).

Ezután kapsz egy Azonosítószámot és majd csak ezzel az Azonosítóval tudsz havonta befizetni vagy átutalni a megadott NAV-bankszámlaszámra...


Ezt személyesen is elintézheted a lakóhelyeden levő NAV-irodában, vagy postai úton, ha a neten letöltöd a 12T1011 számú nyomtatványt és kitöltve beküldöd...


Én postán intéztem :

- a NAV telefonos ügyfélszolgálatán pontosan elmagyarázták, mit hogyan kell intéznem, nyomtatványt milyen címre kell beküldenem, stb...

- letöltöttem a NAV oldalán a nyomtatványkitöltő programot és utána ennek segítségével a 12T1011 nyomtatványt...

- a nyomtatványkitöltő program segítségével kitöltöttem a nyomtatványt (a Súgó is segít, az "ellenőrző"-gomb megmutatja, ha hibáztam)...

- postán elküldtem a 2 példányban kinyomtatott űrlapot...

- kb. 1 hónap múlva megkaptam a határozatot (mennyit kell fizetnem), az Azonosítómat és a csekkeket...

2013. jan. 31. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#4 beírónak :


Először be kell jelentkeznie és a saját nevére kapott AZONOSÍTÓ számmal tud befizetni!


Akármilyen csekkre nem fizethet valaki, Azonosító nélkül, mert akkor elvész a befizetett pénze, nem tudják azonosítani, kitől érkezett...

2013. jan. 31. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Persze azt nem tudjuk, hogy a kérdező már régóta fizeti-e az összeget maga után, és csak a befizetési csekkje fogyott el, vagy még a bejelentési kötelezettségét is meg kell tennie.

Ha igen, akkor amiről az előző hozzászóló írt, a szükséges bejelentkezéshez a telefonon keresztüli felvilágosítás ingyenes telefonszáma: 06/40/42-42-42

2013. jan. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek főleg a 4-es nek. :)

Már 1 éve fizetem. Így gondoltam elég szólnom hogy fogytán van és kiküldik ugyan úgy mint az elsőt. Amúgy meg be tudnék menni de ha ilyen módon is elintézhető lenne akkor kinek hiányzik a sorbaállás és a fapofák nézése a hivatalban.

Köszi még egyszer.

2013. jan. 31. 08:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy Kedves Kérdező, de majd figyeld meg, amikor megkapod a saját csekkedet, hogy azon lesz egy u.n. befizető-azonosító, mely megegyezik az adóazonosító számoddal a zöld kiskártyádról.


Vagyis, amit a 4-es olyan nagylelkűen felajánlott neked, ha azt használod, akkor minden befizetést az apeh az ő javára könyvel el!!!!


Valóban aranyos, kedves és hasznos hozzászólás a 4-es részéről, kérdés, hogy kinek?????

2013. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!