Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van az adózás? (többi lent)

Hogy van az adózás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nyáron dolgoztam diákként.A fizumból már levonták az adót vagy még be kell fizetnem májusig? Légyszi ne röhögjetek ki , nekem még kínai ez. :D

2013. febr. 3. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Rendes helyen a fizetésedből levonják az adóelőleget.
2013. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fizetésből nem adót vontak le, hanem adóelőleget.

A kettő nem biztos hogy ugyanolyan összegű lesz.


Az év végi adóbevallásban kell kiszámolni a végleges adó összegét. Ha a levont adóelőleg, valamint a végleges adó összege nem egyezik, akkor jöhet szóba plusz befizetés, vagy visszaigényelhető adó. Ha egyezik, akkor nincs tennivaló vele, de ettől még ADÓBEVALLÁST KELL KÉSZÍTENI!


Azt, hogy Te melyikbe esel bele, konkrét számok nélkül nem tudjuk megmondani...

2013. febr. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
11000 forint körüli adóelőleget vontak le a 71000 forintos fizetésemből.erre még rá kell szerinted fizetnem?
2013. febr. 16. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell még ráfizetni, de ettől függetlenül az adóbevallást el kell készíteni róla!
2013. febr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már megcsináltam, el is küldtem az egyszerűsített adóbevallást feb. 15. elött.És köszi a segítséget
2013. febr. 18. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!