Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemély ingatlan bérbeadá...

Magánszemély ingatlan bérbeadása eseten mentesülhet az adózás alól?

Figyelt kérdés

ezt olvastam de nem igazán értem hogy kire vonatkozik, mik a feltételei:


1.4. Ingatlan bérbeadásának áfa kötelezettsége

Az Áfa tv. bérbeadási szolgáltatásra vonatkozó főszabálya38 szerint – amennyiben a

bérbeadást végző saját döntése alapján nem teszi azt adókötelessé – az ingatlan (pl.:

lakóingatlan, üzlet) bérbeadása, haszonbérbeadása a tevékenység egyéb sajátos jellegére

tekintettel adómentes szolgáltatásnak minősül az áfa adóalany bérbeadó, illetőleg a

bérbevevő személyétől, jogállásától függetlenül.

Kivételt39 képez ez alól, ezért minden esetben adókötelezettséget eredményez:

- a kereskedelmi szálláshely-szolgáltatás nyújtása,

- a közlekedési eszköz elhelyezésének, parkolásának biztosítását szolgáló bérbeadás

(pl. garázs bérbeadása),

- az ingatlannal tartósan összekötött gép, egyéb berendezés (pl. viziközmű

berendezés), illetőleg széf bérbeadása.


2013. febr. 2. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem néztem most utána, de te véletlenül nem az ÁFA-törvényből idéztél, mert ha a személyi jövedelemadó-mentességre vagy kíváncsi, akkor rossz helyen keresgélsz.


Ingatlan bérbeadás címen szerzett jövedelem abban az esetben jövedelemadó-mentes, amennyiben a bérbeadási szerződést a helyi önkormányzattal kötöd. Ez esetben adószámodnak lenni, számlát adni köteles vagy, de leadózni a szerzett bevétel után nem kell.

2013. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ebből idéztem pontosan:

[link]


És arra vagyok kíváncsi hogy ha magánszemély magánszemélynek bérbe ad ingatlant, van-e rá lehetőség hogy az adómentes legyen. A pdf alján találod azt a bekezdést amit bemásoltam.

2013. febr. 2. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit a kérdésed kommentjében írtál: 1.4. ... ÁFA kötelezettség

A most felrakott linkben a személyi jöveledelemadó az 1.2 pont alatt van.


Vagyis amikor az adószámot kérsz ingatlan bérbeadásra, és ott úgy nyilatkozol, hogy nem leszel áfa-körös, azokra vonatkozik az 1.4 pont, de ez az áfa-fizetési kötelezettség alól mentesít, és nem a személyi jövedelemadó fizetési kötelezettség alól. Nem keverendő össze egymással a kétfajta adó.


Amint írtam, személyi jövedelemadót az ingatlan bérbeadás bevétele után kizárólag csak abban az esetben nem kell fizetned, ha a lakóingatlant, lakást az önkormányzat részére adod át, és a bérleti díjat ő fizeti neked, de ennek fejében a bérlőt is ő jelöli ki.

2013. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

sziasztok,

és mi van az évi 1 millió Ft-os értékhatárral, ami alatt elvileg adómentes? Az is csak annyit jelent, hogy ÁFA-t nem kell fizetnem utána, de hozzászámítják a teljes bevételt a normál bruttó jövedelmemhez, és így több SZJA-t kell majd befizetnem? Ha igen, mikor és hogyan kell befizetnem az SZJA-t? (havonta, évente, stb)

köszi..

2013. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy egymillió alatt adómentes?

Ki mondta ezt a butaságot?

eho-mentes, igen, de nem szja-mentes!


A NAV honlapján van egy tájékoztató füzet: Ingatlan bérbeadásának alapvető szabályai:

[link]


Adóbevallást kétféleképpen tudsz csinálni:

1. átalánnyal számolva

Ez a legegyszerűbb, mert 10%-os költséget levonsz a bevételből, és a megmaradó összeg után fizeted az szja-t.


2. tételes költségelszámolást alkalmazva.

Itt bevétel és költségnyilvántartást kell vezetni.

Arra figyelj, hogy a költségek között évente 2% értékcsökkenési leírás számolható el (az ingatlan eredeti vételi árát kell figyelembe venni).

Ezt például a legtöbb könyvelő nem tudja, csak néznek, mint borjú az új kapu előtt, pedig benne van az Szja törvény 17.§.-ában.


Olvasd el ezt a cikket is:

[link]

2013. júl. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!