Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Heti 40 órás főállás mellett...

Heti 40 órás főállás mellett egyéni vállalkozó vagyok. Ha nem akarok vállalkozói kivétet, akkor csak a köv. évi adóbevallásban kell adóznom?

Figyelt kérdés
Bev.-költség=osztalékalap. Ennek fizetem a 25%-át adóként, + a 14% EHO. Jól tudom?
2010. febr. 2. 07:59
 1/2 anonim válasza:
Alapvetően annyi, hogy minden adott évben szerzett jövedelmet a következő évben adóbevallást kell készíteni. Ami előny származhat ebből, az annyi, hogy a min. 36 órás tevékenység esetén TB-kedvezményre jogosult, de az adóbevallásban együtt kell venni mindkét jövedelemforrást. Ehhez kettős könyvelést kell készíteni, ajánlatos könyvelőhöz fordulni!
2010. febr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Első vagyok, csak hozzátenném:

Járulékbevallást havonta, áfa-bevallást 3 havonta mindenképpen kell készíteni.

2010. febr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!