Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha díszhal boltom van és 1000...

Ha díszhal boltom van és 1000 halról nincs szánla akkor adócsalást követtem el?

Figyelt kérdés
És ha én tenyésztettem azt az ezre? Arról sincsen számla, nem is kell hogy legyen?

2013. febr. 17. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha üzleted van, és az áruról nincs számla, akkor még csak szabály-szegést követtél el: jogszabály szerint egy kereskedelmi (vendéglátó) üzletben levő áru eredetét igazoló dokumentumnak, vagy annak hiteles másolatának ott kell lennie.


Adócsalást majd akkor követsz el, amikor ezeket az árukat úgy adod el, hogy a pénztárgépbe nem verted be a bevételét. Ha a gépbe beütötted a bevételt, akkor nincs adócsalás, mert az adóját meg fogod fizetni. Viszont a beszerzésről nincs számla, tehát költségként elszámolni nem tudod, így a teljes összeg után, és nemcsak a különbözet után fogsz adózni.


Ha te tenyésztetted, akkor erre a tevékenységre is kell lenni engedélyednek külön, és a tenyésztési tevékenységet külön kell könyvelned, hogy a "szaporulat" megszületésének költségét (=elvi beszerzési ár) meg tudd határozni.

2013. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Á értem, ketté kell választani mivel két dolog és színte kettőként kell könyvelni...ezt én nem tudom megcsinálni majd szólok a könyvelőnek hogy így alakítsa ki.
2013. febr. 17. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Előtte nézzél szét a nagyvilágba, hogy amikor elküld melegebb éghajlatra, tudd, merre indulj! :))))
2013. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tenyész állat van a könyveidben? mert akkor tenyészthetsz és a kishalak saját termelésű készletek.... És már nincs is gond
2013. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És a saját tenyésztésű állat készlet után nem kell adót fizetni??
2013. febr. 19. 12:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Te jó isten... Beszélgess el a könyvelőddel, ha nem tudja megoldani, akkor válts könyvelőt.... Saját termelésű készlet lesz, csak ehhez papírozni kell.
2013. febr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!