Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Késés a NAV-nál, mi a teendő?

Késés a NAV-nál, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap beszélgettem egy ismerősömmel, és meglepődve hallottam ami nekem még teljesen új, hogy be kellene ( kellett volna!) decemberben jelentkeznem a NAV-hoz.

Elmúltam 18, és családi okok miatt félbeszüntettem a tanulmányaimat.

Ilyenkor mi a teendő hogy jó 2 hónapos csúszással vagyok, milyen következményei lehetnek vagy mi?



2013. febr. 19. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Mielőbb pótold a bejelentkezést is és a fizetést is. A többit pedig majd látod. Meglehet, hogy a kevéske késedelmi pótlékon kívül nem lesz semmi gond, mivel te vetted észre, és nem ők.
2013. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha látják, hogy "kezdő" vagy, általában nem szoktak elsőre gondot csinálni belőle. Arra a kb. 12 ezer forintos késésre pedig tényleg csekély összegű lesz a késedelmi pótlék, ha egyáltalán felszámolják.

Mielőbb jelentkezz be az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre az adóhatósághoz!

2013. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tanulói/hallgatói jogviszonyod, vagy a diákigazolványra való jogosultságod megszűnése után még 45 napig passzív jogon jogosult voltál az egészségügyi ellátásokra. Csak a 46. naptól kell rendezned a jogosultságod. (ha passzív féléven vagy, akkor rendezett a jogviszonyod)

Ha nem kérelmezted az önkormányzatnál, hogy jövedelmi és vagyoni helyzeted alapján rendezzék a TBd, vagy nem számítasz rászorulónak, akkor a passzív jogosultság lejárta után 15 napod van arra, hogy bejelentkezz a NAVhoz eü.szolg.járulék fizetésre.

Először is azt kell megtudni, jogosult vagy-e az eü.ellátásokra (pl. passzív félév)

Azután azt, hogy meddig voltál jogosult az ellátásokra.

Ehhez hozzáadod a 45 napot (a passzív jogosultsági időt)

Ha ez már lejárt, akkor a 46. napi kezdettel be kell jelentkezned a NAVnál.

Közben menj el a munkaügyibe, regisztráltasd magad álláskeresőként. Ott kérj igazolást, hogy regisztrált álláskereső vagy.Azzal menj be a helyi önkormányzathoz és kérelmezd, hogy rászorultsági alapon rendezzék a TBd.

Ha megkapod a határozatot, hogy rendezi az önkormányzat, akkor a rendezés kezdetének dátumával jelentkezz ki a NAVnál az eü.sz.j. fizetés alól.

2013. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!