Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB?! Dec 18. kán megszűnt a...

TB?! Dec 18. kán megszűnt a tanulói jogviszonyom, így a TB-m is. De ugye 45 napig passzív TB-n voltam. Ezt a 45 napot is ki kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
legjobb tudomásom szerint nem, ha letelt a 45 nap, be kell menned a navhoz, kérni egy tököm tudja hányas nyomtatványt, kitölteni, aztán onnantól fizeted magad után a tb-t, vagy regisztrálsz a munkaügyin, ott kérhetsz egy már nem tudom pontosan milyen határozatot, azzal el kell menni az önkormányzatra, és ha úgy van 1 évig fizetik utánad a tb-t, de inkább találj munkát, az a tuti:D
2013. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 45 nap passzív tb is "járt", szóval arra az időre nem kell fizetned.

Az önkormányzat viszont nem nagyon fizeti helyetted, legalábbis újabban. Korábban boldog-boldogtalannak fizették, én nyáron kérdeztem, azt mondták, semmi szociális vagy egyéb körülmény nem számít, csak az egy főre jutó jövedelem, ami a nemtudommilyen nyugdíj hány százaléka, vmi 27 ezer forint.

2013. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, anno én ezt a lehetőséget már helyből buktam, csak tudtam róla hogy van valami ilyesmi
2013. febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha december 18-án dolgoztál utoljára, akkor onnantól számított 45 napig még tb biztosított voltál. (február 1-ig). Tehát januárra nem kellett fizetned semmit. Február 2-től 28-ig van 27 nap, ezt viszont már fizetned kell. Napi 222 Ft. Tehát 27 nap X 222 Ft = 5.995 Ft-ot be kell fizetned csekken március 12-ig!


Csekket úgy szerezhetsz, hogy bemész a NAV (Apeh)-hoz, kitöltesz egy nyomtatványt amit adnak TB fizetéshez... és megkapod rögtön a csekkeket is.

2013. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ó csekkem az van :D ... az adóhivatalban is adtak vagy 6ot, és a héten postán is kiküldtek 11et xD ... Bent a Navban azt kellet írjam, hogy 18tól nem jár, vagyis a nő azt mondta, de ők tudni fogják, hogy nekem február 1től kell fizetnem?
2013. febr. 23. 22:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, fogják tudni, pontosan! :)


Amúgy ha 18-án szünt meg a viszonyod, akkor 19-től kell számolni a 45 napot... Nekem úgy jött ki, hogy február 1-ig biztosított voltál, február 2-től kell magad után fizetni.

2013. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Okés :) Köszi! :)
2013. febr. 23. 22:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :) Én is pont most voltam így... fizettem is egy hónap TB-t de szerencsére hamar találtam új m.helyet. :)
2013. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Bent a Navban azt kellet írjam, hogy 18tól nem jár, vagyis a nő azt mondta, de ők tudni fogják, hogy nekem február 1től kell fizetnem?"

Mit írtál a beadott nyomtatványra kezdő dátumnak?

A NAV azt veszi a kezdetnek.

Ha te a nyomtatványra december 19-et írtál, akkor a fizetési kötelezettséged december 19-től írták elő, nem február 1-től.

A feldolgozásnál nem fogják tudni, hogy neked december 18-án szűnt meg a jogviszonyod és jogosult voltál a 45 napos passzív ellátásra.

Azt látják, amit beírtál kezdő dátumnak és az alapján írják elő a fizetési kötelezettséget.

Ezt meg tudod nézni ügyfélkapun keresztül az adófolyószámládon is.

Ha a dec.19-et írtad be, akkor módosítanod kell a bevallásodat (kijelentkezel dec.19-től téves bejelentkezés miatt és bejelentkezel február 2-től)

2013. febr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

Csaj puszta kíváncsiságból, hogy szűnik meg a tanulói jogviszony december 18án, a tanév közepén? Ha nyáron megszűnt, akkor ugye passzív tbd a diákigazolvány lejárta+45 napig van, így szokott kijönni a december közepe. És attól a dátumtól kell fizetned, amit a nyomtatványa ráírtál.

2013. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!