Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van egy szoftverfejlesztő...

Ha van egy szoftverfejlesztő cégem, akkor használhatom a saját szoftverimet?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy pl készítünk egy számlázó programot és ezt a könyvelében úgy tüntetjük fel, hogy magunknak fizetjük a havidíjat. Ebből lehet valami probléma?


Megjegyzés: Az egész csak feltételezés.


2013. febr. 26. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Számlázó, könyvelő programot nem használhatod ha saját fejlesztés, pláne ha ezzel foglalkozol. Az indoklás valami olyasmi, hogy a program működésének részletes ismerete miatt könnyedén befolyásolhatnád a programok működését. Ráadásul jogilag is problémás, hogy ugyan az a jogi személy felelős magáért a könyvelésért/számlázásért, mint az ehhez használt program működéséért.
2013. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy valami jogi dolog miatt ez nem lehetséges. Köszi a választ.
2013. febr. 26. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a forgalomban levő könyvelő programokat először az apeh által minősíttetni, engedélyeztetni kell. Azok után lehet piacra-dobni.

Egyébként saját célra szerintem használhatod, amennyiben megfelel a Számviteli Törvénynek.

Azt írja valahol, hogy "zárt számviteli rendszer" kialakítása kötelező, vagyik amelyben biztosított az adatok folyamatosságának ellenőrzése, a kötelező össszefüggések megléte, a Mérleg és Eredményadatok valódiságának egyértelmű megállapítása, stb. stb.

Ha ezek a feltételek biztosítottak, nincs kötelező külső megjelenési forma, nincs kötelező nyomtatvány stb.


(Amikor ezt a §-t elolvastam benne, arra gondoltam, hogy ezek szerint akár egy tekercs WC-papírra is könyvelhetnék, ha a fenti kitételeknek megfelelek.)


Keresd ki a §-t a Számviteli Törvényből, nézd meg, hogy az általad készített program megfelel-e annak, és akkor saját részre biztosan használhatok.

Hogy másoknak is eladhatod-e, az szerintem külön téma.

2013. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi jószomszéd.
2013. febr. 27. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!